На Львівщині укуси кліщів спричинили хворобу Лайма в 11 людей

_Desyatero_lyidey_yakih_vkusili_klischi_infikovani_nebezpechnoyi_hvoroboyi_1_2018_04_19_01_24_06
_Desyatero_lyidey_yakih_vkusili_klischi_infikovani_nebezpechnoyi_hvoroboyi_1_2018_04_19_01_24_06

За 2020 рік на Львівщині зареєстровано 169 випадків (6,7 на 100 тисяч населення) хвороби Лайма (бореліозу) проти 241 (9,6 на 100 тисяч) у 2019 р. Про це написала у «Facebook» головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко-Іванченко.

Кліщі — істоти малоприємні, вони прокидаються і виходять на «полювання» з березня по листопад, а у раціоні їх харчування впродовж всього життя — виключно кров, у тому числі й людська.



“Кліщі присмоктуються до тіла людини непомітно і безболісно, внаслідок чого їх помічають на наступний день після присмоктування, але зазвичай-пізніше”, — повідомила лікарка.

Так, за поточний період 2021 року звернулося з приводу укусів кліщами у Львівській області 40 осіб. Хвороба Лайма діагностована за I квартал 2021 р. у 11 осіб проти 18 за аналогічний період минулого року.

Застерегти себе і близьких від нападу кліщів можна. Для цього дотримуйтесь таких правил:

  • одягайте для відпочинку на природі світлий одяг, який закриває відкриті ділянки тіла і обов’язково оглядайте один одного по поверненню з метою виявлення кліщів;

  • на відкриті частини тіла нанесіть репелент (продаються у торгових мережах), що відлякує кліщів;

  • відпочивайте на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів, ходіть посередині стежин;

  • якщо присмоктування кліща все ж відбулось — не лякайтесь. Вашу безпеку гарантує грамотне видалення кліща. Краще зробити це у кабінеті медичного закладу.


Про укус проінформуйте сімейного лікаря. Виконайте всі його рекомендації.

Довідково. Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) — це інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.

varta1.com.ua: Новини