На найвищій горі Львівщини збудують святиню

Опубліковано 11 Червня 2020 о 18:02

У середу, 10 червня, у мережі “Facebook”, Tymur Bedernichek опублікував пост, в якому пише про плани будівництва “українського Афона” на горі Пікуй. Ініціатором цього є отець Іван Гайванович, що належить до Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ.

Раніше Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника планував збудувати, від підніжжя гори Піп Іван до її вершини, хресну дорогу. Але від ідеї довелося відмовитися, через негативні відгуки людей в соціальних мережах, пише видання “WestNews”.

Додамо, вчора, 10 червня, було опубліковано рішення науково-технічної ради “Карпатського національного природного парку”.

“Направити керівництву Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника лист-звернення щодо недопущення проведення робіт по облаштуванню будь-яких споруд на території Карпатського НПП”, — йдеться у рішенні.

Щодо гори Пікуй, яка знаходиться на межі Львівської та Закарпатської областей, варто зауважити, що на її підніжжі знаходиться заказник загальнодержавного значення.

“Православна Церква України перехопила ініціативу у Прикарпатського університету і тепер хоче будувати “український Афон” на г. Пікуй. Звісно, на заповідній території (заказник загальнодержавного значення). Ініціатор і координатор нищення заказника — отець Іван Гайванович, що належить до Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ”, — йдеться у дописі на “Facebook”.

Сам отець Іван Гайванович каже, що хотів би розвинути гору Пікуй.

“Коли я зійшов на Пікуй кажу, тут так велично, так гарно. На самій вершині Пікуй у нас знаходиться фігура спасителя. Я тоді кажу, значить треба під вершиною гори Пікуй поставити святиню, яка буде прикраса і буде найвища точка православії в Україні. Дуже важко буде будувати, тому що доставка матеріалу важка, дорога терниста. Але гора Пікуй має каміння і ми будемо з того каменю, який є на горі Пікуй, будемо будувати капличку”, — каже отець.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM