На пам’ятках культурної спадщини Львова встановлюють знак «Блакитний щит» (фото)

Опубліковано 23 Квітня 2019 о 16:30

Пам’ятки культурної спадщини Львова ознаковують за міжнародним зразком. Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища, вчора розпочалися роботи по встановлення знака «Блакитний щит» на пам’ятках культурної спадщини у центральній частині міста.

Про це пише прес-служба ЛМР.

«Блакитний щит» — це знак, який встановлюють на пам’ятках культурної спадщини у світі. Тому було прийнято рішення виконавчого комітету, згідно з яким інформаційний знак «Блакитний щит» будемо встановлювати на наших пам’ятках.

“Зараз ми отримали 160 таких знаків. Розпочали встановлювати їх першочергово на будинках-пам’ятках культурної спадщини в центральній частині міста”, — розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

За її словами, інформаційний знак «Блакитний щит» планують встановлювати на усіх будинках-пам’ятках культурної спадщини.

Зараз на пам’ятках архітектури встановлено таблиці, погоджені наказом Міністерства культури в 2004 році. Є ще таблиці радянського зразка. Вони фактично мало чим відрізняються, тільки що «радянські» виготовлені з чавуну і їх активно крали. Новіші виготовлені з пластику. Як показав досвід, вони погано виглядають на пам’ятках. Також, коли сонце на них світить, вони вигинаються, і взагалі мало інформації несуть.

Натомість «Блакитний щит» — це є міжнародне ознакування пам’яток. Воно прийняте Гаазькою конвенцією в 1954 році. Його використовують у різних країнах світу. 

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM