На Рівненщині поки лікарі припиняли перейми, дитина померла (відео)

Опубліковано 2 Березня 2019 о 18:29

На Рівненщині сім’я звинувачує медиків у смерті немовляти. За їхніми словами, коли вагітна Олена Ягодка звернулася з переймами, лікарі сказали, що народжувати на 37-му тижні рано, і дві доби намагалися їх припинити. Врешті дитина померла. Про це йдеться у сюжеті “ТСН.19:30”.

Чоловік стримує сльози, але руки з фото останнього УЗД донечки, тремтять. Це мала бути їхня друга дитина. За словами Юрія Ягодки, первістка дружина народила в 20, а на дівчинку чекати довелося аж 8 років. Вагітність проходила добре і вони вже обрали ім’я — Єва.

Перейми в Олени почалися раптово, але в Острозькому пологовому сказали, що вага дитини ще замаленька і народжувати рано. Щоб припинити перейми, лікарі призначили дві доби крапельниць та уколів. Олена каже, виконувала всі вказівки завідувачки пологового, але це не допомогло. 

“Прийшли міряти серцебиття, мені в середині щось як обірвалося, міряють, а його немає. Не передати словами, коли ти відчуваєш, як в тобі мертва дитина”, — каже жінка.

Оскільки такі пологи небезпечні, Олену скерували до перенатального центру — за 55 кілометрів у Рівне. Швидку завідувачка пологового не знайшла і порадила їхати власною автівкою.

У Рівному лікарі викликали у Олени перейми і вона народила мертву дівчинку, вагою понад два з половиною кілограми. “Дитина задихнулася, просто не дали дитині вчасно народитися”, — каже Юрій. 

“Ми отримали вагітну на госпіталізацію вже з внутрішньоутробною загибеллю. Коли наступила ця гіпоксія, чи треба було якісь заходи вживати — це питання до лікарів в Острозі”, — стверджує головний лікар Рівненського обласного перинатального центру Вікторія Єнікеєва.

Втім, запитати в Острозькому пологовому нікого. Завідувачки на роботі знайти не вдалося, її кабінет був зачинений, як і всі решта на поверсі. Слухавки вона не підіймає. Ані від журналістів, ані від підлеглих.

“Вона мене не ставить до відома де вона перебуває, телефонували їй — вона слухавку не піднімає”, — каже співробітник лікарні.

Поліція вже відкрила провадження за неналежне виконання медиком своїх обов’язків. “Будуть призначені судово-медичні експертизи, а також відповідно будуть досліджувати документи, будем вилучати в медичному закладі”, — зазначає керівник слідчого відділу Острозького відділу поліції Ігор Самолюк.

До службового розслідування готуються і в райлікарні.

Від самої завідувачки пологового досі жодних вибачень та пояснень родина не дочекалася. І оскільки Олена певна, що її донечку можна було врятувати, хоче добитися аби ця лікар вже ніколи не працювала у пологовому. 

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM