На Театральному майдані у Тернополі виставили сотні пар жіночого взуття (фото, відео)

Незвичайна інсталяція розгорнулася 2 грудня на Театральному майдані у Тернополі. Кілька сотень пар жіночого та дитячого взуття утворили мовчазний символічний протест проти домашнього насилля. Захід відбувся у рамках загальнонаціональної акції «16 днів проти насильства», інформує поліція Тернопільщини.

Організаторами заходу виступили представники ГО “Асоціація жінок України “Дія”, долучилися до акції і працівники поліції.

Усі охочі могли переглянути фотовиставку “Річ у тім”, яку організувала старший інспектор з особливих доручень управління дотримання прав людини ГУНП в Тернопільській області Ірина Ніколаєва. Як зазначила її організатор, на 16 експонатах зображені звичні побутові речі, однак якщо сканувати QR-код на плакаті, можна дізнатися шокуючу історію про домашніх тиранів. Поліцейська закликала усіх ділитися ними з друзями і знайомими, а головне — не мовчати.

Фото: поліції

Про необхідність таких публічних заходів зазначає і  інспектор відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності поліції Тернопільщини Дмитро Адамович.

“Превентивні заходи щодо насильників — це лише одна зі сходинок на шляху у боротьбі з цим негативним явищем, розповів інспектор. — Тільки у спільній взаємодії з громадськими організаціями,  представниками влади та небайдужими людьми, сподіваюся, нам вдасться подолати насильство, допомогти жертвам вийти з тіні і розірвати коло насилля”.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!