На українських трасах зроблять світловідбиваючу дорожню розмітку

Зміни до Державних будівельних норм у частині “Автомобільні дороги” унормують можливість використання дорожньої розмітки зі спеціальними світловідбиваючими вставками. За підрахунками експертів, це на 70 % покращить видимість на дорогах у вечірній час, що, у свою чергу, дозволить суттєво посилити безпеку дорожнього руху.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, пише видання “Новий час”.

“Продовжуємо впроваджувати сучасні ідеї для підвищення безпеки руху на українських дорогах. Наприклад, вводимо можливість проектувати на трасах дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками, які дозволять покращити видимість для водіїв у вечірній час. За своєю суттю вони нагадують принцип дії катафоту. Цей світловідбивач зазвичай використовують на фарах автомобілів чи велосипедів. Світловідбиваючі вставки на дорожній розмітці могли би вирішити проблему з підсвічуванням трас у нічний час і їх більш реально робити, ніж, наприклад, ту ж саму люмінесцентну розмітку”, — розповів він.

Парцхаладзе пояснив, що такі світловідбиваючі вставки можуть також розташовуватися для позначення острівців безпеки, пішохідних переходів та велодоріжок.

Зміни до ДБН “Автомобільні дороги” вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!