На Закарпатті з’явиться новий аеропорт

Сьогодні, 27 квітня, було прийняте рішення та визначено місце для будівництва нового летовища у Закарпатській області. Його побудують на території Мукачівської громади.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської ОДА.

У 2021 році з державного бюджету вже виділили 30 млн гривень на виготовлення проєктної документації.

“Очікується також субвенція із Держбюджету на 4 млрд грн. Саме така сума за попередніми підрахунками потрібна на будівництво злітно-посадкової смуги (3 млрд грн) та інфраструктури (1 млрд грн)”, — уточнили в ОДА.

Проєкт будівництва нового міжнародного аеропорту на Закарпатті включили до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.

Орієнтовний термін будівництва складає близько 3 років. Умовна назва летовища — “Мукачево-3”. Проте назву нового аеропорту обіцяють визначати, враховуючи думку закарпатців.

Очільник Державного агентства інфраструктурних проектів Кирило Хом’яков розповів, що новий аеропорт матиме два курси посадки без заходу на територію сусідніх держав.

“Наступні кроки — це оголошення тендеру на проектування, погодження з усіма місцевими службами і вирішення земельних питань”, — додав він.

Зазначимо, що аеропорт в Ужгороді, через свої територіальні особливості та близьке розташування до кордону зі Словаччиною, вимушений приймати і відправляти літаки, використовуючи її повітряний простір. Злітно-посадкова смуга цього летовища закінчується на українсько-словацькому кордоні.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!