На Закарпатті запрацює перший в Україні лижний патруль

Гірськолижний курорт Красія? спільно з Управлінням патрульної поліції в Закарпатській області? запускає лижний патруль, який стежитиме за порядком і безпекою.

Поліцейські приступають до роботи із суботи, 25 січня, повідомляє «Укрінформ».

«Запуск першого в Україні патруля проходить під егідою проєктів «Пізнай патрульну поліцію» і «Вікенд із патрульною поліцією», який працює з 2016 року в різних форматах. Тож протягом вихідних до закінчення зимового сезону п’ятеро-семеро поліцейських спостерігатимуть за ситуацією безпосередньо на горі», — розповів представник гірськолижного комплексу Ернест Завадський.

За його словами, це соціальний проєкт, поліцейські братимуть у ньому участь на громадських засадах. Курорт надаватиме необхідне спорядження поліцейським, вони також матимуть спеціальний значок лижного патруля. Лижники також зможуть комунікувати з патрульними, дізнаватися більше про роботу поліції. Майже всі патрульні впевнено стоять на лижах, кажуть організатори. Участь у проєктах братимуть за власним бажанням.

Співорганізатор проєкту, президент Регіональної туристичної організації Закарпаття Федір Шандор зазначив, що на європейських і світових курортах — жорстке ставлення до хуліганів і порушників спокою, які руйнують відпочинок іншим і завдають матеріальної шкоди.

«В українському законодавстві нічого не змінилося, немає позиції щодо «снігового патруля», скільки б звернень ми не писали в управління юстиції та запитів через депутатів», — підкреслив Шандор.

Він додав, що патруль працюватиме на громадських засадах, але потрібно закріпити таку форму забезпечення громадського порядку законодавчо.

Нагадаємо, пізно ввечері 23 січня на Закарпатті стався землетрус.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!