На Жовківщині виявлено забруднення території (фото)

Опубліковано 17 Червня 2020 о 18:07

Останні декілька тижнів у місті Жовква, а також у селі Воля Висоцька, стоїть нестерпний сморід внаслідок “діяльності” нових “господарів”(це волинські підприємства, які орендують приміщення: “Агротехніка” і “Пан Курчак”) на Жовківській філії ДП “Укрветсанзавод”. Про це інформує Ігор Муравський.

Мешканці прилеглих населених пунктів почали масово скаржитись на сморід і їдкий дим, а також погіршення самопочуття.

Сьогодні разом із селищною головою Скіп Г. Ф., місцевим мешканцем Юрієм Петранем а також Михайлом Ребришим було здійснено виїзд на філію.

“Враження шокувало — бруд і купа тваринних решток, які “валяються” в багні просто неба, поява журавлів і ворон (останні роки були відсутні), що свідчить про “свіжу їжу” яка накопичується. Дим, який виділяється внаслідок “роботи” так званого утилізатора, виїдає очі, фільтрат із бункера прийому сировини відкачується пожежним рукавом у канаву, який разом із пір’ям тече у озеро (приблизно 1 га), яке знаходиться в 300 метрах від філії забруднюючи його. Вже з березня підприємство не приймає сировину (кості) із Львівської області, також звільнилось 18 працівників філії. Більшість сировини на утилізацію поступає із Волині (куряче пір’я, відходи). За землю підприємство не платить, відсутній договір оренди, відсутня система фільтрації, система очисних споруд”, — пише Муравський.

Завтра у селі Воля Висоцька відбудеться сесія сільської ради і депутати будуть приймати рішення щодо діяльності філії. Написано ряд скарг у відповідні органи для перевірки даних підприємств, щодо забруднення довкілля, а саме повітря, водоносної системи і грунтів.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM