Нардепки з Львівщини хочуть надати ув’язненим право лікуватися у сімейних лікарів і в звичайних лікарнях (ЗАКОНОПРОЄКТ)

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6141, який серед іншого пропонує надати засудженим право отримувати медичну допомогу і послуги в закладах охорони здоров’я, які не підпорядковані Міністерству юстиції.

Як повідомляє «Zmina», авторами документа стала група депутатів, зокрема Олександра Устінова, Володимир Крейденко, Наталія Піпа, Галина Васильченко та інші. У пояснювальній записці вони нагадують, що задеклароване в Конституції право кожної людини на охорону здоров’я та медичне забезпечення стосується й в’язнів, однак, як показує практика Європейського суду з прав людини, в Україні вони мають чималі проблеми з цим.

Нарікають автори й на фінансування закладів, що входять до структури Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, а також на якість медичних послуг, що надають ув’язненим: “Відомчі медичні заклади неспроможні надавати якісні медичні послуги, через це 686 тис євро зобов’язав ЄСПЛ виплатити державу Україна своїм громадянам у 2020 році. ЄСПЛ наголошує у своїх рішеннях, що засудженим мають бути доступні ті ж послуги у сфері охорони здоров’я, що і для всіх інших громадян”.

Окрім права отримувати медичну допомогу і послуги в закладах охорони здоров’я, які не підпорядковані Міністерству юстиції, нардепи також пропонують:
надавати медичну допомогу засудженим на підставі декларації з лікарем;
дозволити укладати у разі відсутності у засудженого паспорта декларацію з лікарем на підставі даних особової справи або картки особи, що відбуває (відбула) кримінальне покарання;
зобов’язати Мін’юст оплачувати надані в’язням послуги сімейних лікарів, що не входять до гарантованого пакета первинної медичної допомоги;
надавати вторинну і спеціалізовану допомогу в закладах охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ в межах гарантованих пакетів та з утриманням в спеціальних палатах;
дозволити в’язням отримувати лікарняні та виплати;
надати в’язням доступ до програми “Доступні ліки”.

Останніми роками уряд намагається погодити з європейськими стандартами умови тримання людей у пенітенціарних установах. Восени 2018-го їм дозволили носити бороди, курити в карцерах і спілкуватися безпосередньо з адміністрацією. Також затвердили нові норми харчування, а цього року дозволили зберігати в’язням шприци, голки та презервативи.

Піпа Наталія Романівна (нар. 12 жовтня 1983; Львів) — українська політична та громадська діячка, активістка, волонтерка, пластунка, колишня членкиня організації AIESEC, ексочільниця міської організації Української Галицької партії, співзасновниця ГО «Кращий Сихів». Народна депутатка України IX скликання від партії «Голос».

Галина Іванівна Васильченко (нар. 24 жовтня 1983, Самбірський район, Львівська область) — українська політична та громадська діячка. Народна депутатка України 9-го скликання. Членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!