Народного депутата запрошують для дачі пояснень за порушення правил рибальства (ФОТО)

Народний депутат України Вадим Івченко на своїй сторінці у “Facebook” опублікував фото з рибалки. Але даний пост визвав великий резонанс у суспільстві, адже оприлюднені фото можуть свідчити про ймовірне грубе порушення правил рибальства, зокрема: перевищення добової норми вилову, вилов риби забороненим методом багріння та недотримання мінімально дозволеного розміру риби до вилову, — повідомляє agronews.ua.

Вадим Івченко з компанією наловив судака, перевищивши ліміт — не більше ніж 3 кг на особу. До того ж рибалки зловили рибу, яка менша від встановленої норми. У судака це 42 см, (від початку морди і до початку хвоста). Діаметр відер на фото не перевищує 37 см, а там жодна риби навіть не перекриває його в ширину.

Також він нібито під час лову риби використовував “драч” — саморобне заборонене пристосування, яке складається зі спаяних або зварених разом декількох великих гачків. На одному з фото нардеп позує з рибою, спійманою на такий пристрій.

“Запросив Народного депутата України Вадима Івченко для дачі пояснень! Сьогодні отримав десятки повідомлень та дописи з приводу публікації від імені Вадима Івченко, Народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики!”, — повідомив у соціальній мережі начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Крім того, відповідно до пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля» в даному випадку можуть вбачатися ознаки кримінального правопорушення, передбачені ст. 249 Кримінального Кодексу України.

За словами Мухіна, зазначена подія обурила тисячі рибалок любителів та громадськість загалом, а також викликало величезний суспільний резонанс — адже перед Законом всі мають бути рівними.

“Тож з метою встановлення місця, часу та обставин події, а також інших фактів, які можуть спростувати або підтвердити факт правопорушення, керуючись ст.10 Закону України «Про рибне господарство…» запросив Народного депутата для надання пояснень! Про результати та можливе подальше скерування звернення до органів поліції та прокуратури щодо можливого вчинення кримінального правопорушення, проінформую згодом!”, — пообіцяв Мухін.

Штраф за одну рибу становить 3587 грн, тобто 100 судаків 358 700. За словами депутата, в їхній компанії було 3 осіб із таким самим уловом…

Івченко Вадим Євгенович, дата набуття депутатських повноважень: 29 серпня 2019 р. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!