НАТО надав Україні статус партнера Програми розширених можливостей

Опубліковано 12 Червня 2020 о 18:59

Північноатлантичний Альянс визнав Україну членом Програми розширених можливостей НАТО.

Про це повідомляє “Європейська правда”, з посиланням на пресслужбу Альянсу.

“Як партнер НАТО Україна надала війська для операцій союзників, в тому числі в Афганістані і Косові, а також для Сил реагування і навчань НАТО. Союзники високо цінують цей значний внесок, який демонструє прихильність України євроатлантичній безпеці”, —пояснили у НАТО рішення прийняти Україну до програми.

Будучи партнером із розширених можливостей, Україна отримає вигоду від індивідуальних можливостей, які допоможуть підтримати її внесок, пояснили у НАТО. Це включає розширений доступ до програм і вправ із взаємодії, а також ширший обмін інформацією.

“Це рішення є визнанням суттєвого внеску України в місії НАТО й свідчить про незмінну відданість Альянсу його партнерству попри пандемію коронавірусу”, — зазначила речниця НАТО Оана Лунґеску.

Україна зараз є одним з шести партнерів із розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією.

Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на секторах, що становлять взаємний інтерес.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував друзям України в НАТО, які зробили можливим це рішення.

“Цей день настав. Я щиро вдячний нашим партнерам в Альянсі, завдяки яким це рішення стало можливим. Україна нарешті отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО. Ми робимо одні одних сильнішими разом!”, — написав він.

Програму розширених можливостей Альянс запустив в 2014 році.

Ініціатива спрямована на підтримку і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами Альянсу, які беруть участь в операціях і місіях під проводом НАТО. Її мета — посилити оперативну сумісність військ країн-партерів з силами НАТО.

Україна подала заявку на участь у Партнерстві розширених можливостей 15 січня 2020 року.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM