Не було потреби: керівництво Жовківської лікарні про підключення генератора для живлення ШВЛ

27 листопада, внаслідок несправності, у м. Жовква та в Жовківській ЦРЛ, з 17:50 год. до 19:10 год. було відсутнє електропостачання. Про це інформує пресслужба ЛОДА.

У цей час у реанімаційному відділенні померли дві людини, які були підключені до апаратів ШВЛ та мали захворювання на Соvid-19, двосторонню пневмонію.

Попередня причина смерті людей — дихальна недостатність, внаслідок двобічної пневмонії.

“У лікарні наявні два електричних генератори, які можна застосовувати при аварійних відключеннях світла. Один електрогенератор під’єднаний до електромережі в пологовому відділенні. А другий електрогенератор на момент приїзду слідчо-оперативної групи та зі слів самих працівників медичного закладу чомусь знаходився в гаражному приміщенні на території лікарні й не був підключений до електромережі”, — повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Читайте також:   На Франківщині внаслідок перекидання квадроцилу загинув 10-річний хлопчик

Керівництво медзакладу пояснило, що генератор не задіяно до реанімаційного відділення, оскільки в ньому не було потреби. У Жовківському РЕМ, коли зникло світло, медзаклад нібито запевнили, що електроенергії не буде впродовж 20 хв.

За цим фактом Нацполіцією України відкрите кримінальне провадження за ст. 119, 367 ч. 2 КК України.

“Ініціюю подання про звільнення голови Жовківської РДА, а перед Жовківською районною радою ініціюю звільнення головного лікаря медичного закладу. Також департамент охорони здоров’я Львівської ОДА розпочав службову перевірку щодо дій медичних працівників Жовківської ЦРЛ. Співчуття рідним та близьким”, — зауважив Максим Козицький.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!