145 заправок Медведчука у 12 областях передали в держуправління

Мережею заправок тепер володітиме «Нафтогаз»

Фото:інформативне

В Офісі генпрокурора повідомили, що арештовано та передано в управління АРМА майно групи компаній Glusco власниками якої є резиденти Росії. Зокрема, йдеться про 234 об’єкти нерухомості, з яких 145 — АЗС.

Зауважимо, уряд ухвалив рішення про передачу понад півтори сотні автозаправок мережі «Glusco», яку пов’язують з Віктором Медведчуком, в управління «Нафтогазу».

Це рішення допоможе у подоланні дефіциту пального в Україні. 

В свою чергу, у Офісі генпрокурора, розслідується кримінальне провадження за фактами ухилення від сплати податків, легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом та незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів.

У межах справи суд арештував понад 234 об’єкти нерухомого майна групи компаній «Glusco» — 145 автозаправних комплексів, 8 нафтобаз, 38 складських та інших приміщень, 9 земельних ділянок. Це майно розташоване на території Києва, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Харківської, Херсонської, Полтавської, Миколаївської, Кіровоградської, Львівської та Волинської областей.

Прокурори з’ясували, що кінцевими власниками цих компаній є резиденти росії.

Щоб приховати майно від можливої спецконфіскації, вони протягом 2021–2022 років здійснили низку фіктивних договорів купівлі-продажу корпоративних прав компані-засновників нерезидентів.

У травні 2022 року Київський райсуд Харкова наклав арешт на об’єкти нерухомості групи «Glusco».

Наразі це майно передано в управління АРМА.

Таким чином правоохоронці забезпечили спрямування російських активів для зміцнення економічної безпеки у сфері паливно-енергетичного комплексу та обороноздатності України.

Читайте також