18 лютого початок кривавого протистояння під час Революції Гідності (фото, відео)

http://photo.unian.net
http://photo.unian.net

18 лютого учасники Євромайдану організовано вирушили до Верховної Ради, де депутати мали б розглядати зміни до Конституції щодо обмеження повноважень президента. Цей «мирний наступ» Євромайдану став початком кривавих та найбільш драматичних сутичок завершального етапу Революції Гідності. Про це пише «Depo».

В урядовому кварталі протестувальників уже чекали бійці «Беркуту», загони Внутрішніх військ та озброєні «тітушки». На розі вулиць Грушевського та Кріпосного валу учасники демонстрації штурмували міліцейські автомобілі, що перегороджували шлях колоні, таким чином подолавши кордон внутрішніх військ. На вулиці Шовковничній проти демонстрантів бійці спецпідрозділу «Беркут» застосували спецзасоби: світлошумові гранати та помпові рушниці Форт-500Т, зокрема силовики піднялись на дах будинку по вул. Інституцькій 17/5 і звідти кидали шумові гранати та стріляли з рушниці. З боку майданівців у бік правоохоронців полетіло каміння та петарди, крім того, протестувальники підпалили дві вантажівки «КАМАЗ», що блокували проїжджу частину.

Сутички між силовиками та євромайданівцями відбулися також у Маріїнському парку з боку станції метро «Арсенальна». Близько полудня з боку парку Слави до станції метро «Арсенальна» підійшли «тітушки», які від працівників МВС отримали близько 500 автоматів Калашникова (з набоями), світлошумові гранати, гумові кийки та інші спецзасоби. Вони намагалися кидати світло-шумові гранати у натовп, але були зупинені перехожими.

На вулиці Липській мітингувальники захопили і закидали камінням та пляшками з запалювальною сумішшю офіс Партії регіонів, внаслідок чого у приміщенні спалахнула пожежа.

Близько 13 години «Беркут» почав відтісняти протестувальників по вулиці Інститутській у бік Майдану Незалежності, перекривши вулицю Інститутську також зі сторони вулиці Липської. Під час вуличного протистояння на розі вулиць Інститутської та Шовковичної демонстранти захопили у полон чотирьох співробітників міліції

Близько 16 години міліція відтіснила мітингарів до Жовтневого палацу поблизу Майдану Незалежності, де розпочали атаку проти учасників акції протесту. Після успішного захоплення барикади на вулиці Грушевського, в районі Стадіону, «беркутівці» зібралися на Європейській площі та вулиці Трьохсвятительській, оточивши Український дім, зайнятий протестувальниками.

Близько 19:00 години, у ході антитерористичної операції, з усіх боків на Майдан Незалежності розпочався наступ силовиків. Демонстрантів на Майдані перебувало близько 20 тисяч. Сутички відбувалися як з боку вулиці Інститутської так і з боку Європейської площі — протестувальникам вдалося стримати навалу силовиків

У ході протистоянь міліція зайняла частину Майдану з боку Будинку профспілок, прорвавши барикаду з боку Європейської площі за участі підкріплення, що надійшло від Жовтневого палацу. Штурмом передбачалося витіснити протестувальників на Михайлівську площу, а там вже стояли «тітушки» облаштовані засобами і зброєю«.

Близько півночі загорівся Будинок профспілок. За повідомленнями очевидців підпал здійснили »беркутівці", за іншою інформацією будівля зайнялася від коктейлю Молотова провокаторів

Протестувальники розпочали евакуацію з приміщення, однак на 9 поверсі заблокованими лишилися люди, які почали вистрибувати з вікон на натягнутий євромайданівцями брезент. У ході гасіння пожежі вдалося врятувати 30 осіб (за іншими даними 41 особу), будівлю сильно пошкоджено вогнем: обвалилися перекриття між 4 і 5 поверхами.