23 українці, яких вважали загиблими, живі: Лубінець після зустрічі з російською омбудсменкою

Основне питання зустрічі захист цивільних осіб

Фото: Дмитро Лубінець

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну з російського полону повернуто 1696 українців, повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Я на власні очі бачив, в якому стані вони [полонені українці] повертаються на батьківщину. Вони схудли, не отримали належної медичної допомоги, піддавалися жорстокому поводженню. Це свідчить про те, що Росія не дотримується Женевських конвенцій. Україна забезпечує військовополонених нормальними умовами утримання, харчуванням, медичним обслуговуванням", - сказав він.

Омбудсмени Росії та України в Анкарі провели уже три раунди переговорів, в ході яких в першу чергу обговорювали обмін полоненими та звільнення цивільних українців
Про це омбудсмен України Дмитро Лубінець повідомив в ефірі телемарафону.

«Вперше російська сторона приїхала з пропозиціями, які попередньо ми обговорювали. Прориву немає, але принаймні пішла технічна робота. Обмінюємося списками, інформацією. Щодо зниклих безвісти ми пропрацьовуємо окремо. Є вже позитивні випадки, де наші громадяни і герої, які вважалися загиблими, російська сторона підтвердила живими — 23 наших хлопці. Це величезний позитив», - розповів Лубінець.

У своєму телеграм-каналі він додав, що обговорювали питання цивільних людей, які фактично з 2014-го року перебувають у полоні в РФ.

«Є список людей, які з 2014-го в полоні, є список »бранців Кремля« – 158 громадян України, більша частина з яких це представники кримськотатарського народу. Напевно вперше російська сторона погодилася прийняти списки і, пропрацювавши їх, надати інформацію про те, де ці люди перебувають, в якому вони стані. Також обговорили різні варіанти їх повернення».

Також Дмитро Лубінець сьогодні, 12 січня, повідомив про третій раунд перемовин з російською колегою Тетяною Москальковою:

«Третій раунд переговорів з уповноваженою з прав людини РФ Тетяною Москальковою – відбувся! Обговорили широке коло питань, пов‘язаних, в першу чергу, з захистом цивільних осіб».

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів