60 дітей з опіками безкоштовно прооперують у Львові (фото, відео)

590DBCFF-DFA0-49A6-81B1-D86EBDC4415F-696x463 (1)
590DBCFF-DFA0-49A6-81B1-D86EBDC4415F-696x463 (1)

Цього тижня до Львова знову завітали американські хірурги, які, в рамках благодійного українсько-американського проекту «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям», безкоштовно оперують дітей, які постраждали від опіків. Зокрема, сьогодні, 17 вересня, під час прес-конференції медики поділилися своїми планами на час перебування та спільної праці із українськими спеціалістами у місті Лева, передає кореспондент Дивись.info.

Відтак, протягом наступних п’яти днів американські та українські хірурги проведуть спільно 63 операції, серед них — 5 пересадок шкіри. Як зазначив доктор медицини, керівник проекту «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» Геннадій Фузайлов, команда приїжджає сюди вже 8 років поспіль й за цей час кількість пацієнтів від двох людей збільшилася до 9. «Так само зросла кількість операцій, які ми проводимо у Львові — від 5–6 до понад 60-ти. Вчора в клініці ми оглянули 120 пацієнтів», — розповів Геннадій Фузайлов.

За словами директорки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, Львівщина стала першим регіоном, який підтримав цей проект. «Кілька років тому у пана Фузайлова була дуже цікава ініціатива сформувати програму, яка буде налаштована на те, аби попередити опіки у дітей, адже вкрай важливо лікувати, але ще важливіше — не допустити, щоб така трагедія трапилася», — сказала Ірина Микичак. «Саме тоді, команда Геннадія створила програму, яка сьогодні шириться всією Україною. І насправді, дуже прості речі, які попереджують опіки, дають, також, результат.

Щонайменше три установи попрацювали разом із цією командою: починаючи із співпраці із 8 клінічною лікарнею, Обласною дитячою клінічною лікарнею «Охматдит» і зараз ось уже три роки проект відбувається у МЦ Medicover», — пояснила пані Ірина.

За її словами, впродовж року збирається інформація та заявки від дітей, яким необхідна допомога. А також, надзвичайно важливо, що українські лікарі мають унікальну нагоду співпрацювати із дуже потужною командою доктора Фузайлова та колегами, які приїхали зі США, оскільки ця країна володіє передовими технологіями лікування опікової хвороби.

Керівник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, підсумував результати, які отримали Львів та Львівщина за роки співпраці із командою Геннадія Фузайлова. «Якщо порівнювати кожні 8 місяців останніх три роки, то в 2016 році за такий період на території Львівщини було госпіталізовано з опіками 340 пацієнтів, а за 8 місяців цього року — 299. Як ми бачимо, на 41-го пацієнта менше, чи це співпадіння, чи результат нашої роботи — подивимось в динаміці», — сказав Володимир Зуб.Варто відзначити, що минулого року вперше хірурги з Америки привозили із собою спеціальну лазерну установку для лікування опіків «UltraPulse CO2 Laser (Lumenis)». Проте, цьогоріч медичний центр «Медікавер» закупив в Ізраїлі суперсучасний лазер AcuPulse CO2 для себе. Як пояснюють у медичному центрі, ця технологія дозволяє краще лікувати опіки, адже його промінь значно глибше проникає у всі шари шкіри. 
Геннадій Фузайлов додав, що він та його колеги зобов’язались навчити місцевих хірургів користуватися цим обладнанням. «Я впевнений, що у медичному центрі «Медікавер» будуть проводити успішно навіть найскладніші операції», — додав він. «Ми закупили обладнання, яке вперше використовуватимемо на цьому проекті. Впродовж всього тижня, у «Медікавері» скасували всі планові оперативні втручання, оскільки три операційні блоки ми віддали під проект. Лікарі, медсестри, хірурги, також, працюють благодійно, а жоден пацієнт ні за що не платить у нашому медичному закладі, адже ми розуміємо, що це є соціальний проект і він є безкоштовний для усіх», — повідомила директор проекту проти опіків, головна лікарка МЦ «Медікавер» Мирослава Децик.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=iY6QidZ0kRE

varta1.com.ua: Новини