"Або це альтруїзм, або ви йдете у владу": чи корупціонери боряться з корупцією?

1_48414147_337841307049580_7577333555898875904_n
1_48414147_337841307049580_7577333555898875904_n

«У полку борців з корупцією на Львівщині прибуло. До лав антикорупціонерів приєднався скандально відомий підприємець і юрист Назарій Брезіцький. Цими вихідними під егідою його громадської організації «Ідея міста» відбувся круглий стіл на тему »Корупція ламає бізнес«, під час якого Брезіцький задекларував готовність боротися з корупцією. Щоправда, під час круглого столу його організатор сам вскочив у халепу і змушений був робити добру міну при поганій грі», — пише видання «Форпост».

«Як юрист, я знаю що таке корупція, і як вона працює…», — заявив на початку обговорення Назарій Брезіцький. Учасники круглого столу, а це громадські активісти, зокрема вирішили перевірити чи законно набули свої статки деякі відомі львів’яни, які працювали або працюють на державних посадах.

«Мені для бізнесу тиснути Кубіва — це купа проблем, але мені все одно і я готовий тиснути Кубіва і кожного наступного», — заявив Брезіцький, пояснивши, що, у разі потреби, робитиме це заради майбутнього своїх дітей.

Крім цього, у планах учасників круглого столу контроль за перебігом кількох проваджень проти корупціонерів, щоб довести їх до справедливого вироку в суді. Також пролунала пропозиція об’єднати зусилля з іншими громадськими організаціями, які працюють на ниві боротьби з корупцією.

Серед інших пропозицій була ідея облаштувати на площі Ринок «стовп ганьби», на якому оприлюднювати рішення судів щодо корупціонерів, які вступили в силу, а також інформацію про самих порушників закону. Інші учасники висловилися за створення сторінки з такою назвою у соцмережах.

Втім, іронія долі полягає в тому, що прізвище самого Брезіцького фігурує у кількох провадженнях щодо рейдерського захоплення низки підприємств. Про це під час круглого столу заявив один з учасників, адвокат Ігор Яцків.  

«Назарій є фігурантом кількох проваджень у досудових розслідуваннях щодо підприємств «Сортнасіннєовоч» та «Гряда». По кожній з цих справ я маю цілий стос відписок від правоохоронних органів. У нас були процеси, де опонентом виступав Назарій, де рішення приймалися по сфальшованому, на мою думку, документу. У Михайла Мельника, шляхом рейдерства, забрали підприємство «Сортнасіннєовоч». Певними діями юридичними його, за великим рахунком, викинули з підприємства. У справу зайшла копія документу. Було кілька судів але безрезультатно. І тільки тепер, через 3 роки суддя отримав дисциплінарне стягнення за це рішення», — заявив Ігор Яцків.

Почувши таку делікатну інформацію, Назарій Брезіцький трохи знітився, але суть справи не коментував. Однак «аргументи чесності» Брезіцького для багатьох виявилися не надто переконливими і деякі учасники круглого столу висловили сумнів у щирості намірів Брезіцького.

«Ви бізнесмен і юрист, брали участь у судах. У вашій ситуації є конфлікт інтересів. Ви можете свої бізнесові інтереси переносити на громадські справи, з метою вирішення своїх бізнесових справ з допомогою всіх нас. І направляти, оскільки ми говорили про рейдерство, туди, де ми будемо як сліпі кошенята, а ви маєте свій інтерес. Або займайтеся просто бізнесом, або громадською діяльністю. Бізнес завжди передбачає інтерес», — зауважив консультант з політико-правових питань ГО «Народний антикорупційний нагляд» Михайло Зінько.

Ігор Яцків запитав, чи не пов’язана активність Брезіцького з майбутніми виборами. «А цей проект не сформований для того, щоб ви йшли у владу? Балотувалися в міську раду? Або це альтруїзм, або ви йдете у владу, тому що це так виглядає», — поцікавився адвокат.

Назарій Брезіцький своєю чергою заявив, що йти у владу, наразі, не планує. Натомість, як заявив організатор круглого столу, першим його кроком стануть запити у правоохоронні органи, чому вони проігнорували круглий стіл, адже із запрошених представників влади до Брезіцького прийшов лише начальник обласного управління юстиції Тарас Грень.

varta1.com.ua: Новини