Адвокат Артемія Рябчука оприлюднив документ з новими подробицями у справі (ФОТО)

До СІЗО намагалося «проникнути» його керівництво з частини, де сталася трагедія

Фото Аотемій Рябчук

Адвокат Артемія Рябчука повідомив, що слідчий Державного бюро розслідувань дозволив пустити у СІЗО до підозрюваного у розстрілі нацгвардійців у Дніпрі його керівництво. Такі дії адвокати розцінили не просто як спробу тиску на їхнього підзахисного, а й назвали злочинними. Про це пише «OBOZREVATEL».

У розпорядженні видання опинився документ, який підписав Андрій Саляк. У ньому слідчий ДБР повідомив начальника Дніпровської установи виконання покарань № 4 Віктора Єрмаченка, що «дає добро» на відвідування Рябчука низкою осіб. Це — заступник директора Департаменту персоналу Головного управління Нацгвардії України Євген Павелко, перший заступник командира 1-го стрілецького батальйону — начальник штабу Назар Науменко, а також заступник начальника одного з відділів департаменту персоналу МВС В’ячеслав Губенко.

Копія документу дозволу, оприлюднено "Обезревателем"

Таміла Ульянова, адвокат Рябчука підтвердила автентичність документа та повідомила, що захист розцінює такий дозвіл слідчого не лише як спробу чинити тиск на нацгвардійця, а й як «злочинні дії».

«Стороною захисту вже було озвучено про вчинення органом досудового слідства і особисто слідчим Саляком А. Б. низки злочинів. А саме — перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, порушення права на захист, службова недбалість, розголошення даних досудового розслідування та розголошення державної таємниці. Цей документ і є однією, але не єдиною підставою для подання стороною захисту заяви про злочин», — заявила Ульянова.

За словами адвоката, захисники Рябчука зверталися до слідчого Держбюро розслідувань за поясненнями таких його дій та рішень.

«На це Саляк відповів мені та моєму колезі Денису Гордєєву, що це рішення органу досудового слідства, і він особисто не вбачає в цьому нічого поганого. Ба більше, слідчий повідомив, що надав такий дозвіл поза межами кримінального провадження. Сторона захисту вважає, що такі дії свідчать не лише про тиск на нашого підзахисного Артемія Рябчука, а й є прямим способом впливу на хід досудового слідства», — повідомила Таміла Ульянова.

На її думку, це може свідчити про те, що «слідство намагається «покривати» тих, хто справді винен у цих злочинах».

«Після подібних дій вимагаємо відсторонення цих осіб від займаних посад і провести ретельне та об’єктивне розслідування стосовно їхніх злочинних дій», — заявила адвокатка Рябчука.

Зустріч дніпровського стрільця з керівництвом у СІЗО так і не відбулася, оскільки він відмовився до них виходити.

Як повідомлялося раніше, під час пресконференції адвокати Рябчука заявили, що написали вже понад 10 заяв на дії правоохоронців — зокрема, з приводу злитого в мережу відео.

Нагадаємо, ДБР розглядає три версії трагедії на Південному машинобудівному заводі в Дніпрі, під час якої загинули четверо військовослужбовців НГУ та цивільна жінка-вахтер.

Це скоєння підозрюваним Артемієм Рябчуком злочину через нестатутні відносини, психічне захворювання або ж унаслідок роботи на іноземні спецслужби.

Як повідомляла «Варта1», мати Артемія Рябчука, який розстріляв у Дніпрі 10 людей, знайшла прихисток у Росії.

Нагадаємо, вчора адвокат Степанов розповів, що Дерджавне Бюро Розслідувань  шукає дівчину, яка підвозила Рябчука.

Нагадаємо, що 27 січня, о 03 год 40 хв, на території Південного машинобудівного заводу «Южмаш» у Дніпрі сталася трагедія.

П’ятеро постраждалих під час розстрілу людей, який влаштував нацгвардієць Артем Рябчук потрапили до лікарні. Серед постраждалих — 22-річна дівчина.

Солдат перебував у всеукраїнському розшуку.

Після затримання  слідчі ДБР повідомили про підозру Рябчуку, який вчинив стрілянину.

Після резонансної події командуючий НГУ подав у відставку.

Читайте також