Адвокат сімей Небесної Сотні оголосила голодування

YEvgeniya-Zakrevska-1
YEvgeniya-Zakrevska-1

Правоохоронці зупиняють роботу над провадженнями, пов’язаними зі смертями учасників Революції Гідності, а політикам це питання байдуже. Про це заявила адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська, пише «ТСН».

Юристку обурило те, що Верховна Рада не знайшла часу проголосувати 318-ту поправку до закону про Державне бюро розслідувань, без якої справи Майдану є заблокованими, бо слідчі прокуратури, які кілька років працювали над ними, не можуть перейти до ДБР і продовжити роботу в новій структурі. На думку Закревської, загроза припинення слідства та сам судовий процес над підозрюваними в убивствах «беркутівцями» не цікаві ні політикам, ні журналістам — про це згадують лише в річницю початку Євромайдану в листопаді та в роковини масових розстрілів у лютому. 

Щоби привернути увагу політиків і добитися голосування поправки у Верховній Раді, адвокатка заявила про початок голодування. «З сьогоднішнього дня, з того дня, в який зупинилося це розслідування, я не буду їсти до того моменту, поки не приймуть цю поправку, не створять це управління і не переведуть туди цих слідчих. Я вам це обіцяю», — заявила Закревська. На її думку, парламент не дійшов до голосування поправки через байдужість. «Усім все одно», — вважає юристка.

Вона уточнила, що в разі скликання позачергового засідання парламент може розглянути цю поправку ще в листопаді. Однак, у звичному графіку роботи в депутатів Ради можуть дійти руки до цього питання не раніше 3 грудня. «Якщо це буде 3 грудня, то це навіть корисно для здоров’я. Тобто немає ніякої проблеми. А я впевнена, що сьогодні ми поговорили, а завтра всі про це забувають. Так відбувається всі шість років. Я не хочу, щоби так було», — підсумувала Закревська.