Агент фсб намагався завербувати співробітницю СБУ: для нього історія завершилася невдало (ФОТО)

СБУ вивела його з Придністров’я і затримала

ФОТО: СБУ

Агент фсб рф намагався дистанційно завербувати правоохоронців Одеської області. Контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію, у результаті якої вивела з території невизнаного Придністров’я і затримала на Одещині ворожого агента. Про це розповідає СБУ.

Щоб вивести російського агента на територію нашої держави, контррозвідники СБУ ввели в його поле зору діючу співробітницю Служби безпеки і створили умови щодо її «згоди» на співпрацю з ворогом.

 За сценарієм української спецслужби, зловмисник приїхав на Одещину, щоб особисто завербувати «кандидатку». Оперативна комбінація СБУ дозволила поетапно задокументувати злочинні дії російського агента і затримати його «на гарячому».

Ворожим поплічником виявився громадянин України, який на початку 90-х виїхав до Молдови, де брав участь у війні на боці бойовиків так званої «ПМР».

Згодом він став снайпером у складі підконтрольного рф підрозділу «внутрішніх військ Придністров’я». Потім фігурант отримав «підвищення» і був призначений командиром групи 17-го загону спецпризначення «Едельвейс» МВС росії.

Фото: СБУ

Перебуваючи у лавах російського спецназу, брав участь у бойових діях на території Дагестану та Чечні. У 2014 році він прибув до Одеси для вчинення масових заворушень на користь рф, за що був оголошений у розшук українськими правоохоронцями.

Щоб уникнути правосуддя, фігурант втік до фейкової «ПМР», де у 2019 році для виконання завдань фсб був завербований Сергієм Затикою та Денисом Марусіком – представниками місцевого «МДБ».

Тоді він отримав оперативний псевдонім «Скіф», пройшов інструктаж, а вже у 2023 році приступив до виконання ворожих завдань. Серед пріоритетних напрямків його розвідувально-підривної діяльності був збір розвідданих про дислокацію та переміщення Сил оборони у прифронтових районах на півдні України.

Фото: СБУ

ФОТО: СБУ

  Також він планував здобути інформацію про особливості роботи та переліку основних завдань, які виконують українські спецслужбовці в регіоні.

Слідчі Служби безпеки повідомили «Скіфу» про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Читайте також: раніше у Києві СБУ затримала агента фсб, який намагався вступити до школи «Армії дронів» (ФОТО).

Крім того, тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності його «кураторів» з фсб. Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Одеській області у взаємодії з Головним Управлінням внутрішньої безпеки СБУ за процесуального керівництва обласної прокуратури.

 
 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк