Анджей Дуда сумнівається, що Україна поверне Крим

Президент Польщі

Посол України у Польщі Василь Зварич виступив із заявою щодо неодмінної деокупації Криму після неоднозначних слів польського президента Анджея Дуди, який поставив під сумнів повернення півострова під контроль Києва.

Реакція посла з’явилась після того, як у польських ЗМІ стали поширювати заяву Анджея Дуди в інтерв’ю Kanal Zero.

«Сьогодні Росія намагається перемогти в Україні. Я скажу так: якщо Росія збереже території України, то фактично це буде перемога Росії і тоді ймовірність нового нападу з боку Росії буде дуже високою», – оцінив Анджей Дуда. 

У відповідь на питання про Крим, Дуда відповів, що не знає, чи отримає його Україна його назад.

«Я не знаю, чи поверне Україна Крим, але я вірю, що вона поверне собі Донецьк і Луганськ», – сказав він.

За словами Дуди, Крим – «особливе місце, в тому числі з історичних причин». «Тому що насправді, якщо ми подивимося історично, він довший час був у руках Росії», – сказав Анджей Дуда.

Посол України Василь Зварич заявив, що «Крим – це Україна: так є і так буде». 

Читайте також: Єврокомісія виділила 1 мільярд злотих польським фермерам, які блокували пункти пропуску з Україною

«Міжнародне право – основа. Тимчасова окупація Криму Росією є воєнним злочином, за який вона буде покарана. Деокупація Криму – наше спільне з вільним світом завдання і обов'язок. Ми зробимо це беззаперечно. Ми віримо і діємо разом», – уточнив глава українського посольства у Варшаві.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. На Львівщині судитимуть заступника директора районної лікарні, який брав хабар за продовження інвалідності
  2. Папа Римський заявив, що план візиту до України готовий, але його складно реалізувати
  3. Уряд готує нові контракти для воїнів ЗСУ
  4. На Львівщині відремонтують дорогу в напрямку кордону з Польщею
  5. У керівниці львівського аеропорту знайшли зв'язки з рф та суперечності у деклараціях

Найчитаніше

  1. На Львівщині судитимуть заступника директора районної лікарні, який брав хабар за продовження інвалідності
  2. У керівниці львівського аеропорту знайшли зв'язки з рф та суперечності у деклараціях
  3. Зупинилося серце воїна з Львівщини Миколи Безика, який захищав Україну з перших днів великої війни
  4. На Тернопільщині варена картопля коштувала життя двом чоловікам (ФОТО)
  5. Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який понад рік вважався безвісти зниклим