Аномальне явище: взимку на Волинь повертаються журавлі (ВІДЕО)
Сірі журавлі занесені до Червоної книги України
Аномально тепла зима в Україні повпливала на тварин та птахів. 27 січня на Волині були помічені перші журавлі цього сезону.
В мережі з’явилось заворожливе відео, як зграя червонокнижних журавлів летить у небі над Волинню. Надзвичайно раннє повернення птахів підтвердив і Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща".
Два ключі сірих журавлів, загалом 32 особини, пролітали поблизу села Домашів Луцького району.
Перша зграя налічувала 18 птахів, друга — 14. Журавлі рухалися в західному напрямку.
Читайте також: через аномально теплу зиму у Карпатах зафіксували нашестя комах (ВІДЕО)
Цікаві факти про сірого журавля:
- Це один із найбільших птахів Європи: його зріст сягає 1,2 м, а розмах крил – до 2,4 м.
- Журавлі відомі своїми красивими весільними танцями, які виконують навіть поза шлюбним періодом.
- У польоті ці птахи витягують шию вперед на відміну від чапель, які згинають її.
- Вони можуть долати відстань до 200 км за день під час міграції.
Спостереження за сірими журавлями взимку важливе, оскільки їх поява може свідчити про зміни у кліматі, демонструвати особливості зимівлі птахів у нинішніх кліматичних умовах та їхні міграційні маршрути. Якщо журавлі залишаються довше або повертаються раніше, це може бути ознакою теплої зими або змін у їхніх традиційних місцях зимівлі. Такі дані допомагають орнітологам відстежувати екологічні тенденції, прогнозувати зміни в природних середовищах і вчасно реагувати на можливі загрози для виду.
varta1.com.ua: Новини
До України йде похолодання з Арктики
В Україну вихідними завітає нова свіжа повітряна маса арктичного походження
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
Найчитаніше
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який понад рік вважався безвісти зниклим
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- Співачка Олена Тополя поділилася реакцією дітей на розлучення з чоловіком
- У Львові пʼяна водійка спричинила ДТП з трьома потерпілими (ФОТО)
Коментарі