Апеляційний суд оголосив остаточний вирок Сергію Стерненку (відео)

нго7н
нго7н

Сьогодні, 31 травня, о 14:00 год, Одеський апеляційний суд оголосить остаточне рішення у справі Сергія Стерненка і Руслана Демчука за обвинуваченням у «викраденні» Сергія Щербіча з метою забрати у нього аж 300 грн. Трансляцію з залу суду проводили на каналі активіста.

За статтею 187 Сергія Стерненка виправдали.

«Це ті самі 300 грн за які давали 7 років з конфіскацією. Слухаємо далі. Ще питання по 146 та 263 статтям», — написав активіст у своєму «Telegram»-каналі.

«Радіти ще рано. 187 стаття відпала, це добре. Але чекаємо що скажуть по ст. 146 та 263, по якій загрожує до 7 років позбавлення волі. Суд визнав що «потерпілий» Щербіч змінював показання в судах 1 та 2 інстанцій щодо місця, часу та обставин «злочину»», — додав активіст.

У справі про викрадення людини Сергієм Стерненко і його спільником Демчуком ст. 146 статтю КК України (якраз незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Одеський апеляційний суд залишає.

Сам Стерненко обурюється, що терміни давності по притягненні по ній до відповідальності вже пройшли.

Залишається питання по 263 статті, — незаконне поводження зі зброєю. 

Одеський апеляційний суд також залишив Сергію Стерненко статтю 263 КК України, незаконне поводження зі зброєю.

Одже, згідно рішенню суду Стерненко визнаний винним за двома із трьох статей. При цьому по 146 статті термін давності вийшов і відбувати покарання він не буде. А ось за статтею про зброю Стерненко може отримати від 3 до 7 років.

ОНОВЛЕННЯ: Стерненко за підсумком засудили терміном до 1 року умовно за 263 статтею. Точніше, три роки позбавлення волі з заміною на 1 рік умовно. 263 статтю для нього залишили в зв'язку з тим, що у нього знайдено патрон 5.45.

Нагадаємо23 лютого Приморський райсуд під головуванням Віктора Попревича визнав Сергія Стерненка та Руслана Демчука винними у викраденні жителя Лиманського району Сергія Щербича, розбої та незаконному зберіганні вогнепальної зброї (ст. 246, 187 та 263 Кримінального кодексу України). Суд призначив Стерненку і Демчуку покарання у вигляді 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

До оскарження вироку їм обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

26 березня адвокати Стерненка та Демчука подали апеляційні скарги на вироки.

Сергій Стерненко заперечує свою причетність до викрадення і наполягає на політичній умотивованості справи.

Після вироку в Україні відбулися кілька масових акцій на підтримку Стерненка. Під час останньої мітингувальники розбили вікна Офісу президента, залили стіни фарбою та намагалися підпалити будівлю.

9 квітня Одеський апеляційний суд змінив запобіжний захід Сергію Стерненку і Руслану Демчуку з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.