«Артемсіль» через війну зупинив роботу

В Україні очікується дефіцит продукції

Фото:інформативне

Найбільше у Європі підприємство з видобутку солі — ДП «Артемсіль» — у квітні через бойові дії зупинило роботу і відвантажило всі запаси готової продукції.

Про це розповів  в.о. директора підприємства «Артемсіль» Віктор Юрін у коментарі «Вільному Радіо».

«Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці», — повідомив очільник підприємства.

За його словами, більшість мешканців Соледара — співробітників ДП “Артемсіль” — вже евакуювались.

Більшості працівників адміністрації, інженерно-технічних робітників також немає на місці.

Юрін повідомив, що підприємство зупинило роботу ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.

“Нашу вузлову станцію “Сіль”, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних шляхів, регулярно обстрілюють. “Артемсіль” в основному орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автомобільним транспортом ми можемо вивозити тільки незначну частину. А якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо”, — пояснив в. о. директора.

У квітні також вивезли всі запаси готової продукції у торговельні мережі.

Віктор Юрін вважає, що тепер Україні доведеться експортувати більше солі з-за кордону.

За словами директора, зупинку підприємства відчують на собі й іноземні споживачі.

«Ми були найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі. Серед наших постійних клієнтів — Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія», — підсумував він.

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також