Авіакатастрофа під Чугуєвом: виявили грубі порушення в організації та виконанні польотів

abeefe4-dsns
abeefe4-dsns

Під час розслідування авіакатастрофи АH-26 виявили порушення у виконанні польотних завдань та в організації польотів загалом.

Про це на своїй «Facebook»-сторінці повідомив голова урядової комісії з питань розслідування авіакатастрофи, віцепрем’єр-міністр Олег Уруський.

"6 жовтня 2020 року, разом з президентом України та членами уряду, взяв участь у церемонії прощання з 18 курсантами Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба та сімома льотчиками, які загинули внаслідок катастрофи літака Ан-26Ш поблизу Чугуєва Харківської області.

Жахлива трагедія забрала життя синів України  майбутніх штурманів та пілотів, а також  досвідчених військових авіаторів. Нехай земля буде для них небом. Висловлює глибоке співчуття родинам загиблих", — написав віцепрем’єр.

Урядовець додав, що цього ж дня відвідав військову  частину А4104, де заслухав доповідь голів трьох підкомісій з розслідування авіакатастрофи — авіаційної, льотної та технічної.

«На сьогодні можна констатувати, що за результатами дешифрування бортових самописців повністю відновлено трагічний шостий політ літака Ан-26Ш, а також встановлено зміст перемовин, як між членами екіпажу, так і з керівництвом польотів. Встановлена технічна причина нештатної роботи лівого двигуна та спрацювання датчика падіння тиску по «ИКМ» (вимірювач крутного моменту). Це сталося в наслідок відмови у роботі одного з блоків системи управління двигуна», — сказав Уруський.

За словами урядовця, розслідування також засвідчило наявність грубих порушень, як у виконання польотних завдань, так і в організації польотів загалом.

Наразі Урядова комісія з розслідування причин катастрофи літака Ан-26Ш, яка сталася 25 вересня 2020 року у Харківській області, продовжує свою роботу.

Міністерство оборони України має завершити власне службове розслідування 12 жовтня 2020 року. Після чого матеріали будуть передані до військових комісаріатів і, орієнтовно, після 15 жовтня 2020 року очікується розпочати процес виплат компенсацій сім’ям загиблих.

Нагадаємо, на Львівщині сьогодні попрощалися з курсантом Ростиславом Булієм, який загинув під Чугуєвом.