Банки готуються переписувати вартість долара: новий прогноз курсу валют

Зниження Нацбанком облікової ставки може призвести до зниження курсу готівкового долара

ФОТО: ілюстративне

Наступного тижня (18-24 вересня) американська валюта вже може коштувати 36,8-37,8 грн. Вранці 14 вересня ж – перед рішенням щодо облікової ставки – банки виставили курс готівкового долара на середньому рівні 37,7/38,3 грн (купівля/продаж). Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий сказав, що ринок перебуватиме в очікуванні подальшої валютної лібералізації та, зокрема, встановлення плаваючого курсу. Це він пояснив OBOZREVATEL..

«18-24 вересня ситуація на валютному ринку багато в чому залежатиме від прийнятих рішень 14 вересня. Ринок очікував зниження облікової ставки і після таких змін та оприлюднення даних щодо інфляції цілком можливе утворення нових валютних меж для долара: 36,8-37,8 грн», – зазначив банкір.

НБУ знизив облікову ставку

Національний банк 14 вересня знизив облікову ставку з 22% до 20%. Це насамперед означає, що гроші стануть дешевшими для банків.

У перспективі  ж це може призвести до здешевлення та споживчих кредитів та зниження ставок за депозитами. Також нова «обліковка» може скоригувати ситуацію на валютному ринку, бо зниження ставки пов'язане і з привабливістю гривні, і з валютною лібералізацією.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк