Банки можуть суттєво змінити курс долара: чого очікувати від валюти

Аналітик надав новий прогноз

ФОТО: ілюстративне

Найближчим часом в українських банках можуть відбутись суттєві зміни з готівковим курсом долара. Про можливі зміни розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. 

Він зазначив, що до кінця поточного робочого тижня (19 січня) він може знизитись до 37,5 грн в купівлі та зрости до 39,5 грн у продажу. Увечері ж 16 січня банки визначили вартість валюти в середні 38,1/38,75 грн (купівля/продаж).

За його прогнозом, в обмінниках курс долара перебуватиме в межах 37,6-39,2 грн. Увечері 16 січня він становить середні 38,5/38,65 грн.

Загалом, в останні кілька тижнів на ринку склалася досить непроста ситуація – на міжбанку курс то швидко зростав до майже 38,3 грн, то періодично просідав нижче в 38 грн. Це, за його словами, призведе до того, що власники обмінників продовжать хеджувати свої курсові ризики – зокрема:

  • «за рахунок широкого рівня спреду між купівлею/продажем валюти»;
  • частою зміною цінників – «залежно від поведінки українського міжбанку та пари євро/долар на зовнішніх майданчиках».

Водночас Нацбанк продовжує підвищувати офіційний курс долара. Станом на 17 січня регулятор виставив його на рівні 37,92 грн, що на 6 коп. перевищує поточний. При цьому курс 16 січня на 3 коп. вище, чинного 15-го числа.

Загалом, зазначив експерт, в останні кілька тижнів на ринку склалася досить непроста ситуація – на міжбанку курс то швидко зростав до майже 38,3 грн, то періодично просідав нижче в 38 грн. Це, за його словами, призведе до того, що власники обмінників продовжать хеджувати свої курсові ризики – зокрема:

«за рахунок широкого рівня спреду між купівлею/продажем валюти»;
частою зміною цінників – «залежно від поведінки українського міжбанку та пари євро/долар на зовнішніх майданчиках».
Офіційний курс зріс

Водночас Нацбанк продовжує підвищувати офіційний курс долара. Станом на 17 січня регулятор виставив його на рівні 37,92 грн, що на 6 коп. перевищує поточний. При цьому курс 16 січня на 3 коп. вище, чинного 15-го числа.

Втім, до цього відбулося помітне зниження офіційної вартості валюти – на 16 коп. 12-14 січня в Україні діяв курс 37,99 грн. А до цього він був ще вищим.

Проте панікувати через дії Нацбанку не варто. Як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

Читайте також: раніше у Нацбанку пояснили важливі деталі щодо ситуації з курсом долара в Україні

«Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада», – сказав Ніколайчук.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також