Банкір розповів, що буде з курсом долара восени

Серпень може стати останнім місяцем курсового затишшя

ФОТО: ілюстративне

В Україні найближчим часом змін готівкового курсу долара не спостерігатимуться. За прогнозами, принаймні до 13 числа американська валюта коштуватиме 37-37,5 грн. А ось восени, можливо, відбудуться зміни, які зможуть значно вплинути на курс валют. Про це розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пише OBOZREVATEL.

Він зазначив, що у вересні – на початку жовтня «цілком можлива суттєва подія на ринку – повернення до єдиного курсу валют». Тож серпень може стати останнім місяцем курсового затишшя.

«Грубо кажучи, серпень стане »підготовчим« місяцем для подальшої реалізації стратегії НБУ щодо лібералізації валютного ринку. Наразі йдеться про повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют. Водночас ринок готується до вересневих змін, які можуть суттєво вплинути на курс валют», – сказав банкір.

Що буде з офіційним курсом

У самому ж НБУ розповіли, що, ймовірно, не змінюватимуть офіційний курс долара в 36,6 грн до кінця 2023 року. Що вселяє оптимізм щодо ситуації на ринку, адже раніше там прогнозували, що до закінчення 2023-го офіційний курс доведеться підвищувати до 38,2 грн.

Відстрочать і обмежать ослаблення курсу гривні кілька факторів. Зокрема:

  • заходи щодо підвищення привабливості нацвалюти;
  • суттєва міжнародна фінансова підтримка.

Який курс сьогодні

Вранці 9 серпня вартість американської валюти в середньому становила 37/37,5 грн (купівля/продаж). Найдешевше серед найбільших банків готівкові долари продавав державний ПриватБанк (по 37,3 грн). Найдорожче купити американську валюту пропонували у «Креді Агріколь» (37,9 грн).

Читайте також: чого очікувати українцям найближчим часом від курсу долара.

Купував готівку за найнижчою ціною Універсал Банк (36,25 грн). А найвигідніше продавати американську валюту сьогодні було в Укрексімбанку та ПУМБ (по 37 грн).

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також