Банкір розповів, що на курс долара в Україні очікують важливі зміни

Новий прогноз

ФОТО: ілюстративне

Валютний ринок в Україні живе у передчутті важливих змін. Такі настрої позначаться на збереженні курсової стабільності. Однак після 20 серпня курс долара все ще коливатиметься в межах 37,2-37,7 грн, а євро – в межах 40,7-42 грн. Про це розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий в інтерв'ю OBOZREVATEL.

 За його словами, майбутні зміни пов'язані насамперед із питанням лібералізації валютного ринку.

«Зокрема йдеться про повернення інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют. Ми припускаємо, що скасування офіційного курсу валют цілком може відбутися вже у вересні. При цьому формування єдиного курсу відбуватиметься з урахуванням ринкового валютного курсу (курс обмінних пунктів). Саме тому наступний тиждень можна сприймати як своєрідну проєкцію лібералізованого вересневого курсу валют», – пояснив Лєсовий.

Згідно з його прогнозом, наступного тижня і до кінця місяця ситуація на готівковому ринку обіцяє бути спокійною. «Принаймні зараз немає причин для будь-яких курсових »форс-мажорів", – резюмував банкір.

Який курс долара в Україні зараз

Курс готівкового долара в банках України помітно зріс. Вранці у четвер, 17 серпня, вартість американської валюти в середньому становила 37,27/37,95 грн за долар (купівля/продаж).

Порівняно зі значеннями напередодні ввечері курс підвищився на 12 копійок у купівлі та на 15 копійок у продажу. А за тиждень з минулого четверга готівковий долар у банках подорожчав на 25-30 копійок.

Читайте також, чого очікувати українцям від курсу валют: новий прогноз на тиждень до 20 серпня.

Проте, вартість готівкової валюти значно різниться у різних банках. Найдешевше серед найбільших банків готівкові долари 17 серпня продавав ОТП Банк (по 37,7 грн). А найвигідніше продавати американську валюту сьогодні було в «Креді Агріколь» (по 37,4 грн за дол.).

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також