Батьки повернули під обстріли на Донеччину 12-річного сина, якого евакуювали правоохоронці
Уповноважений вважає, що випадок свідчить про потребу усунути законодавчі прогалини, щоб убезпечити життя дітей
На Донеччині батьки повернули в зону бойових дій свого 12-річного сина після того, як його на безпечну територію вивезли правоохоронці через оголошену примусову евакуацію. Про це повідомив Уповноважений із захисту прав людини Дмитро Лубінець.
Омбудсмен розповів, що дізнався про родину з Донеччини, коли отримав звернення від їхнього сусіда. Чоловік повідомив, що батьки продовжують проживати в зоні бойових дій разом із сином. Родина перебувала в одному з населених пунктів, де оголосили примусову евакуацію сімей із дітьми.
Згодом до родини навідалися правоохоронці, які зрештою вивезли з-під обстрілів 12-річного хлопчика.
"Батьки від спілкування з поліцією відмовлялись. Проте правоохоронці ризикували власним життям, щоб вивезти неповнолітнього з-під снарядів", – розповів Лубінець.
Згодом хлопчика повернули його родичам, які пообіцяли не везти його в зону бойових дій.
"Але вони знову повернулися туди – разом із сином. Забрали в нього телефон, позбавивши можливості покликати на допомогу. І знову поставили під загрозу його життя, своє та тих, хто рятує", – додав омбудсмен.
За словами Лубінця, такі ситуації трапляються у всіх областях, де тривають бойові дії. Він звернув увагу на те, що "невирішеним" залишається питання примусу до евакуації дітей, якщо батьки не погоджуються їх вивозити.
"Батьки ставлять під загрозу життя і здоровʼя своє та дітей. Співробітники поліції, які вимушені евакуювати декілька разів одну і ту саму дитину, кожного разу ризикують життям ", – додав Лубінець.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
Буданов назвав умови повернення українців з-за кордону
На думку Буданова, саме економічна стабільність стане магнітом для повернення людей
на росії відкрито погрожують країнам Європи: опублікували список "законних цілей"
Міноборони РФ опублікувало адреси європейських підприємств, які нібито виробляють зброю для України, і почало лякати "наслідками"
Найкоментованіше
- В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
- РФ готується до мобілізації, - Служба зовнішньої розвідки України
- На Львівщині викрили схему ухилення від мобілізації через фіктивний вступ до коледжу
- Зеленський запропонував РФ перемир'я в повітрі за "заморозку" війни
- У Львові за дев’ять тижнів травмувалися 126 водіїв електросамокатів
Найчитаніше
- В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
- На Одещині мама насмерть збила 1-річного сина
- На Львівщині біля лісу виявили жінку без свідомості, яка три дні вважалася зниклою
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- У Львові з 6 серпня закривають на ремонт вулицю Городоцьку від Мотозаводу на виїзд з міста
Коментарі
нехай хлопець розповість: як, куди, чому не сподобалось?
Цікаво куди вивозять дітей і в яких умовах їх утримують яких забирають у батьків ? Чому не евакуйовують усіх із "зони примусової евакуації".