Бельгія за два роки не передала Україні жодного F-16, які обіцяла
Можливість передачі відтермінована через пріоритет власних потреб
Бельгія два роки тому пообіцяла передати 30 літаків, проте не зробила цього. Про це повідомляє VRT з посиланням на відповіді бельгійського уряду на запит Міністерства оборони України.
Головною причиною відтермінування є пріоритет власних потреб Бельгії у забезпеченні обороноздатності.
Генерал-майор Герт Де Декер з Повітряних сил зазначив: «З самого початку Міністерство оборони заявило, що спочатку мають бути задоволені оперативні потреби самих Повітряних сил Бельгії».
Передача старих F-16 Україні відкладається до завершення переходу на нові літаки F-35. Очікується, що весь парк F-16 буде виведено з експлуатації до кінця 2028 року, а остаточні поставки Україні відбудуться не раніше 2029 року.
У 2024 році тодішній прем’єр-міністр Александер Де Кроо пообіцяв передати перші чотири F-16 до кінця року, але жоден літак так і не надійшов. У бельгійському уряді стверджують, що жодних фіксованих термінів не існувало, а Україна нібито сама просила відтермінувати поставку через нестачу пілотів.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поляків у ЗСУ звільнили від кримінальної відповідальності
У разі невиконання цієї вимоги передбачена відповідальність — штраф або позбавлення волі строком до двох років
Львівщина отримає державне фінансування на підготовку критичної інфраструктури до наступної зими
Йдеться про додаткові джерела живлення для об’єктів тепло- і водопостачання, а також децентралізацію теплопостачання
На Львівщину намагались ввезти незадекларовані ноутбуки
Під час огляду митники виявили, що ноутбуки були заховані у багажному відділенні автомобіля
Коментарі