Білий дім відповів на запитання про перспективи миру в Україні у 2023 році

росія не хоче миру, а лише подвоює свої зусилля з анексії українських територій

Фото: ілюстративне

Сполучені Штати підтримують «справедливий мир», але не схоже, щоб Росія була готова до переговорів.

Так речниця Білого Дому Карін Жан-П'єр 3 січня відповіла на запитання журналістів про те, чи бачить президент США Джо Байден перспективи миру в Україні цього року.

«Коли ми говоримо про справедливий мир, це має включати принципи ООН щодо суверенітету та територіальної цілісності. Складно серйозно ставитися до ідеї, що Росія може бути готова до добросовісної дипломатії, коли вона лише подвоює свої зусилля з анексії українських територій, і наполягає, що вони мають їх залишити собі. Ось що вони роблять. І це зовсім не є підґрунтям для дипломатії, - сказала речниця адміністрації президента США. - Тому наша робота полягає в тому, щоб продовжувати підтримувати Україну на полі бою, щоб вони були в найкращій позиції за столом переговорів, коли до цього дійде».

Говорячи про плани Білого дому цього року, вона розповіла: «Ви продовжите спостерігати, як ми зміцнюємо нашу стратегічну позицію на довгострокову перспективу, зробивши декілька речей: ми будемо значно інвестувати в джерела внутрішньої сили Америки, підтримувати Україну та відстоювати принцип міжнародного порядку, який захищає суверенітет і територіальну цілісність і відкидає агресію, - в Європі й усьому світі».

Жан-П'єр додала: «Ми будемо захищати американців від загроз вдома і в усьому світі – чи то від тероризму, чи кібератак, і ми будемо будувати гнучку глобальну коаліцію з питань продовольчої безпеки, клімату, технологій та інших ключових питань».

У бюджеті США на 2023 рік, серед іншого, закладено майже 45 мільярдів доларів додаткового фінансування для України.

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також