Більше 8 тисяч ексв’язнів поповнили лави Збройних сил України - Мін’юст

Здебільшого умовно-достроково звільнені бійці поповнили лави 1-го окремого штурмового батальйону «Да Вінчі»; 225-го окремого штурмового полку; 92-ої окремої штурмової бригади; 93-ої механізованої бригади «Холодний Яр»; 95-ої окремої ДШБ; Третьої штурмової

На початок квітня вже більше 8 тис. колишніх засуджених – чоловіків та жінок – поповнили лави Збройних сил України, ще близько 900 заяв зараз перебувають на розгляді.

Про це Укрінформу повідомив начальник Департаменту з питань виконання покарань Мін’юсту Євген Горобець.

Він нагадав, що після ухвалення у травні 2024 року закону, який запровадив інститут умовно-дострокового звільнення засуджених для їхньої участі в обороні країни, перші групи добровольців із числа звільнених із установ виконання покарань потрапили у бойові підрозділи вже у серпні 2024 року.

Здебільшого умовно-достроково звільнені бійці поповнили лави 1-го окремого штурмового батальйону «Да Вінчі»; 225-го окремого штурмового полку; 92-ої окремої штурмової бригади; 93-ої механізованої бригади «Холодний Яр»; 95-ої окремої ДШБ; Третьої штурмової, а також деяких інших спецпідрозділів Сил безпеки і оборони.

Як зазначив Горобець, «ця програма дає людям другий шанс – можливість не просто спокутувати провину, а й довести свою відданість Україні на передовій, де кожен захисник потрібен».

«Ми регулярно взаємодіємо з командуванням підрозділів, де нині служать колишні засуджені та ув’язнені. Цей діалог дозволяє нам отримувати актуальну інформацію про потреби фронту – які саме навички, спеціалізації та компетенції наразі затребувані. З іншого – ми дізнаємося: скільки триватиме підготовка наших умовно-достроково звільнених, на яких посадах вони будуть служити, яке до них ставлення. Це дуже потрібна інформація під час проведення рекруту в установах, щоб ув’язненні усвідомлено прийняли рішення стати бійцями ЗСУ. На сьогоднішній день вже більше 8 тис. чоловіків та жінок поповнили лави бойових підрозділів, ще близько 900 заяв зараз перебувають на розгляді. Багато з колишніх засуджених за бойові подвиги нині відзначені відомчими та державними нагородами», – розповів Горобець.

Зі свого боку, заступник командира 1-го ОШБ ім. Героя України Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі» Дмитро Кулик наголосив, що колишні засудженні воюють не просто добре, а дуже героїчно. «І чоловіки, і жінки, які прибули до нас із установ виконання покарань ДКВС», – говорить про своїх підлеглих з числа УДЗ Кулик.

Він також зауважив, що мотивація військових із числа колишніх засуджених зашкалює. «Мабуть, таку ми бачили лише у перші місяці повномасштабного вторгнення. Тому ми дійсно дуже бережемо "спецконтингент", як до речі, всіх своїх бійців без винятку. І зрозуміло, спільно з ДКВС максимально долучаємося до рекруту колишніх ув’язнених та засуджених у наш підрозділ», – стверджує Кулик.

Як наголосили у Департаменті з питань виконання покарань, від дій адміністрацій пенітенціарних закладів залежить дуже багато: «Це і організація первинних медичних оглядів, і супроводження добровольців з числа засуджених під час проходження ВЛК у цивільних закладах охорони здоров’я, проведення комісій за участю представників ТЦК та бойових підрозділів, де виявили бажання служити колишні засуджені».

Читайте також: Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, як альтернативу закону про демобілізацію

Важливою також є максимально швидка підготовка документів для суду, який розглядатиме рішення про можливість умовно-дострокового звільнення. У день, коли суд приймає таке рішення, колишній засуджений стає умовно-достроково звільненим та військовослужбовцем ЗСУ, який має за незначним обмеженням такі самі права і обов’язки, що й інші наші оборонці, нагадали у департаменті. 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також
Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, як альтернативу закону про демобілізацію

Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, як альтернативу закону про демобілізацію

Міноборони розробило новий механізм ротації на фронті, який передбачає «декілька місяців відпочинку» після «90 днів безперервної служби та участі у бойових діях»

Найкоментованіше

  1. Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
  2. Зінченко повідомив про своє «отруєння», а в суді його прихильники заявили, що донька Фаріон "мала мотиви убити маму" (ВІДЕО)
  3. Поїхав у відрядження і не повернувся: на Закарпатті депутат від «Слуги народу» втік за кордон
  4. Мешканцю Львівщини, який застрелив собаку, повідомлено про підозру
  5. Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"

Найчитаніше

  1. Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
  2. Стало відомо, про загибель двох Героїв з однієї громади Львівщини
  3. Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
  4. На Харківщині загинув Герой зі Львівщини Юрій Марець
  5. Створювали фіктивні ФОПи: на Львівщині викрили групу, яка організувала незаконне переправлення військовозобов’язаних за кордон (ФОТО)