Більше не Чуркін: у Львівського автобусного заводу новий власник

Став прикарпатський забудовник

ФОТО: ЛАЗ (ілюстративне)

Івано-франківський забудовник Андрій Луцький став новим власником ПАТ «Львівські автобусні заводи» (ЛАЗ) в рамках процедури санації (фінансового оздоровлення) підприємства. Про це повідомляється в судовому реєстрі та аналітичній системі Contr Agent, пише LIGA.net.

ЛАЗ приватизували у 2001 році, понад 70% акцій підприємства викупило пов'язане із росіянином Ігорем Чуркіним ТзОВ «Сіл-Авто». Однак, після приватизації на ньому почалися масові скорочення, затримки зарплат, а згодом — розпродаж майна. Завод продовжував роботу, але значно зменшив масштаби виробництва.

Чуркін збирався перенести виробництво зі Львова у Дніпропетровську область у зв'язку із конфліктом з місцевою владою, і у жовтні 2014 року ЛАЗ остаточно зупинився. У 2015 році прокуратура Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння майном ЛАЗу, а у Верховній Раді з'явилися ініціативи націоналізації заводу. З 2020 року перереєстроване у Кам'янському ТОВ «Львівські автобусні заводи» перебувало у стані банкрутства. У 2022 році Чуркіну повідомили про підозру в обмані поліції з метою блокування продажу майна збанкрутілого заводу. У 2023 році Чуркін отримав другу підозру — в заволодінні майном ЗАТ «Завод комунального транспорту».

У квітні 2023 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив план санації ЛАЗу. Він передбачав залучення нового інвестора ТОВ «Львівінвестактив» і виключення зі складу власників двох ліквідованих компаній, які не мали правонаступників, – «Сіті Транспорт Констракшн Інвестментс ЛТД» (її частка —  33,33%) і «Євротрак Технолоджіс Лімітед» (з часткою 33,33%).

У період з 1 липня 2023 року до 27 жовтня 2023 року інвестор, який влив у компанію 82 млн грн, зумів погасити усі визнані судом борги ЛАЗ на суму 178,65 млн грн (зокрема 86,8 млн грн перед державним «Укрексімбанком»). Після цього в грудні 2023 року «Львівінвестактив» став мажоритарним власником ЛАЗ, його частка становила 57,58%.

Після погашення боргів та зміни власника суди у Києві та Львові зняли арешт з нерухомості ЛАЗу:

  • 23 лютого Личаківський районний суд Львова скасував арешт ливарного цеху ЛАЗ на вул. Стрийська, 45, у справі Державної фіскальної служби;
  • 5 березня Печерський районний суд Києва скасував арешт 30 об'єктів нерухомості ЛАЗ на вул. Стрийська, 45, у справі Державної податкової служби.

Далі, згідно з планом санації, має бути створена нова юридична особа, у статутний капітал якої увійде нерухомість ЛАЗ та додаткові гроші від «Львівінвестактиву», необхідні для погашення боргів ЛАЗ, про які стало відомо в процесі санації.

Якою буде подальша доля заводу — невідомо.

Довідково:

ТОВ «Львівінвестактив» створене у лютому 2023 року, його єдиний власник – фонд «Хайф» Андрія Луцького.

Луцький – співвласник будівельної компанії «Благо», що є однією з найбільших в Івано-Франківську. Засноване у 2007 році ТОВ «Компанія Благо» має двох бенефіціарів – Андрій Луцький та Іван Криховецький. Окрім будівельного бізнесу, вони ведуть наукову та викладацьку діяльність в івано-франківському приватному університеті Короля Данила, заснованому батьком Луцького.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також