Біля кордонів України збільшилося скупчення ворожої авіації

Її кількість, загалом, зараз перевищує чисельність, яка була на момент повномасштабного вторгнення

ФОТО: ілюстративне

Напередодні Дня Державного Прапора та Дня Незалежності біля українських кордонів військові спостерігають велике скупчення ворожої авіації. Її кількість на аеродромах білорусі, Криму та росії, загалом, зараз перевищує чисельність, яка була на момент повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. 

За словами військових, саме ці три напрямки зараз становлять найбільшу загрозу.  Наприклад, кількість вертольотів збільшилась на 110 одиниць, а загальна кількість повітряної техніки складає 790 (430 літаків та 360 вертольотів).

«Збільшилась кількість вертольотів, було 250 (на момент вторгнення в Україну — ред.) — стало 360. У них задача — більше працювати на передньому краї, на лінії зіткнення, для підтримки наземних сил. Тобто, мова йде про вертольоти, штурмовики СУ-25, які часто збивають», — повідомив «ТСН» речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, вся ця авіація не виконує задач на територіях, підконтрольних Повітряним силам ВСУ.

Крім того, нещодавно  головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у телефонній розмові з начальником штабу оборони Збройних Сил Канади генералом Вейном Дональдом Ейром висловив занепокоєння через розташування ракетних систем уздовж державного кордону з боку республіки білорусь, зокрема, на аеродромі Зябрівка. Також у цій розмові Залужний розповів колезі, що найбільше страждають від ворожих обстрілів Миколаїв, Харків, Марганець, Нікополь, Березнегувате.

Нагадаємо, у Повітряних Силах розповіли, скільки авіації росія використовує у війні проти України.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк