Біля Львова під час розкопок археологи виявили житла ранньої слов’янської культури (ФОТО)
На території Сокільницької сільської ради виявлено понад 40 об’єктів
На території Сокільницької сільської ради, археологи під час розкопок на ділянці виявили понад 40 об’єктів житла найбільш ранньої слов’янської культури.
Про це повідомляє Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба”.
Вперше виявили та дослідили пам’ятку Сокільники-1 ще у 1975 році. У 1970-х роках археологам вдалось виділити на ній три різночасові поселення: ранньозалізного часу (1 тис. до н.е.), зубрицької культури (3–4 ст. н.е.) та райковецької культури (8–9 ст. н.е.). 1991 року пам’ятку офіційно внесли у реєстр.
“Пам’ятка є багатошаровою, а це означає, що на цій території люди селились впродовж століть. Найцікавішими для нас є об’єкти та артефакти 5-7 ст., які ми пов’язуємо з празькою культурою, і які дають нам нові свідчення про існування та розвиток слов’янських поселень в околицях Львова”, — розповідає наукова співробітниця Рятівної археологічної служби Зоя Ільчишин.
Також Ільчишин додає, що у 2022 році науковці Рятівної археологічної служби розпочали розкопки, аби більше дізнатись про пам’ятку, частина якої буде забудована. Так, археологи дослідили близько двох тисяч м² та виявили понад 40 об’єктів, зокрема давні житла слов’янського часу, господарські споруди та наземні конструкції, від яких залишились сліди стовпових ям.
Серед об’єктів — три напівземлянкові житла, які були типовими для представників празької культури. Зазвичай вони мали площу 6–20 м²; двосхилий дах, обшитий соломою і очеретом; та печі, складені з каміння. В одному з таких помешкань у Сокільниках було знайдено косу-горбушу того часу.
Фото: Науково-дослідний центр
«Празька культура — найбільш рання з культур, які чітко пов’язують зі слов’янами. Поселень представників цієї культури в околицях Львова є доволі мало. Для археологів особливо цікавим є зв’язок празької з більш ранніми культурами пізньоримського часу. Вважається, що слов’яни становили частину черняхівської культури. А зараз на пам’ятці Сокільники-1 вперше трапляються одночасно матеріали зубрицької культури (пізньоримського часу), празької та райковецької. Тобто маємо майже безперервне проживання від 3 до 9 ст. Це дуже важливо для розуміння етногенезу слов’ян», — розповів науковий співробітник Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв.
Нагадаємо, що у Львові на польському меморіалі «Цвинтар орлят» відкрили скандальні скульптури левів.
varta1.com.ua: Новини
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
12-річна дівчинка постраждала під час пожежі на Львівщині
Дитину з опіками госпіталізували до лікарні
Найкоментованіше за місяць
- Увага! У Львові під час прогулянки зникла дитина
- У Львові затримано лікарку (фото)
- Працівники ТЦК навідалися з рейдом на весілля у львівський ресторан (ВІДЕО)
- На Тернопільщині другу добу тривають пошуки зниклого безвісти молодого чоловіка (ФОТО)
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
Найчитаніше за місяць
- На Львівщину прилетіла гірка звістка про загибель молодого воїна Владислава Тарнавського
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
- На війні загинув 23-річний Герой зі Львівщини
- Смертельна автокатастрофа на околиці Львова: рятувальники деблоковували жертв (ФОТО)
- Пішов у ліс і зник: чоловіка, якого розшукували на Львіщині, знайшли мертвим
Коментарі