Блінкен заявив, що Україні треба перемогти корупцію, щоб не стати росією

Заява пролунала у Києві

Державний секретар США Ентоні Блінкен, перебуваючи з візитом у Києві, наголосив на тому, що корупція зменшує військовий потенціал України і необхідне впровадження реформ для її викорінення.  Про це він заявив виступаючи перед студентами НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

«Ми бачимо, що реформи отримують підтримку на папері, але вони мають реалізовуватися. Зокрема має бути викорінена корупція – раз і назавжди. Перемога на полі бою дасть Україні можливість не бути частиною Росії, а перемога над корупцією дасть Україні можливість не бути схожою на Росію», – сказав Блінкен.

Держсекретар США заявив, що український економічний потенціал «зможе розквітнути» лише в тому випадку, якщо інвестори «зможуть розраховувати на рівні правила гри». 

«Путін знає, наскільки потужною може бути корупція і як вона може сіяти недовіру в суспільстві, і може підривати суспільні інститути. Ця тактика працювала в Росії понад 25 років, а українці вже десятиліття борються з корупцією і вже мають потужні результати», – сказав Блінкен. 

Читайте також: Росія обстрілами пошкодила половину енергетичної інфраструктури України

Він додав, що Україна в індексі Transparency International щодо несприйняття корупції щороку покращує свої позиції. Дипломат пов’язав це з роботою антикорупційних органів, активістів та незалежних медіа. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт