Британська авіація почала захищати судна з українським зерном від нападу росії

Літаки патрулюють акваторію Чорного моря

ФОТО: ілюстративне

Літаки Королівських військово-повітряних сил Великої Британії захищають вантажні судна, які перевозять зерно з України від атак росіян. Про це йдеться у прес-релізі, який розповсюдила прес-служба прем'єр-міністра Великобританії,.

Там зазначено, що після виходу із Чорноморської зернової ініціативи росія оголосила своєю законною ціллю всі судна, які прямують до України, незалежно від вантажу. В серпні для підкріплення своєї погрози росіяни обстріляли та висадили десант на цивільне судно, що прямувало до одного з українських портів на Дунаї.

У британському уряді зазначили, що Лондон задіяв свої розвідувальні можливості, зокрема спостереження за допомогою авіації, щоб стежити за діяльністю росії в Чорному морі.

«У рамках цих операцій зі спостереження авіація Королівських ВПС виконує польоти над цим районом, щоб стримати росію від нанесення незаконних ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно», – йдеться в заяві.

Раніше повідомлялося, що путін та Ердоган не змогли домовитися про відновлення «зернової угоди».

Зазначається, що британці прагнуть запобігти не тільки відкритому нападу на цивільні судна, але й провокації «під чужим прапором».

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк