Буданов розкрив подробиці знищення Ту-22М3

Це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні

Фото з відкритих джерел

Українські військові використовують різні системи для нанесення ударів по стратегічно важливих для росії військових літаках. Про це керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов розповів, коментуючи знищення дальнього стратегічного бомбардувальника Ту-22М3, пише BBC.

«Довго чекали, готувалися, зрештою змогли», - відповів Буданов на запитання про те, як вдалося збити Ту-22МЗ.

«Застосовуються різні системи. Цього разу ми застосували те, що ми зробили з нуля зі старих складових. Дещо модернізували. Інженери гарно попрацювали, повірте», - сказав Буданов.

Він розповів, що українські військові кілька днів «чатували» на цей літак.

 «Тиждень була, скажімо так, сама »засідка«. Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж», - пояснив Буданов.

Також він уточнив, що літак вразили на відстані 308 км і для його знищення використали «ті ж прийоми і ті ж засоби, які ми використовували, коли знищили в повітрі літак А-50».

За даними ГУР, у росіян ще є літаки такого виду. Але, наголосив Буданов, «це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні», від якого «Одесі буде трошки легше зараз».

Буданов пояснив, що літаки Ту-22М3 застосовували ракети Х-22, «які, мабуть, найбільше принесли саме руйнувань по місту».

Він пояснив, що ці ракети «ніхто не міг перехопити», але ж оскільки це радянська розробка, то точність у них невисока, тому вони так часто влучали у цивільні будівлі.

Тепер росіянам доведеться шукати нові пускові рубежі для запуску ракет, і вони будуть змушені застосовувати «тільки наземні комплекси для ударів по Одесі та ракети з дальньої авіації та з моря», каже Буданов.

Читайте також, перше збиття російського Ту-22 М3: як це вплине на фронт

«Х-22, я сподіваюся, більше не побачать», - припустив керівник ГУР.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також