«Був Антон — став Тоня»: в ДПСУ розповіли як і скільки чоловіків виїжджає з України

Навіть стать міняють

Фото ілюстративне

Щодоби з України виїїжджають по всій ділянці західного кордону близько 6 тисяч чоловіків призовного віку. Таку статистику повідомили у ДПСУ. Про це з посиланням на начальника відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковника Ігора Матвійчука під час пресконференції у Львові у середу, 20 грудня пише Новинарня.

За словами полковника найбільша кількість - близько 45% чоловіків, які виїжджають — це водії вантажівок.

Ще одна категорія — це супровід людей з інвалідністю, які становлять 15%.

Полковник зазначив, що одна людина з інвалідністю може кілька разів перетинати кордон з різними доглядальниками призовного віку.

«Ця система зараз вдосконалюється, щоб за однією особою з інвалідністю була закріплена лише одна особа для супроводу — туди й назад», — пояснив Матвійчук.

Як розповів полковник, зростає популярність фіктивних шлюбів, коли чоловіки одружуються з жінками з інвалідністю чи багатодітними мамами.

Також був випадок, коли чоловік призовного віку змінив стать.

«[Чоловік] стверджував і потім офіційно отримав в органах РАЦС [документ], що він змінив стать на жіночу. Був Антон — став Тоня. (Біологічну) стать він не міняв, тільки документи», — розповів прикордонник.

Також значний відсоток тих, хто виїжджає, — це чоловіки, непридатні для військової служби, і багатодітні, додав прикордонник.

«Використання системи “Шлях” — це не такий активний механізм для перетину кордону (щоб ухилитися від мобілізації - ред.). Популярність такої схеми спадає», — зазначив Матвійчук.

Читайте також: Депутат райради з Львівщини втік за кордон під виглядом волонтера через систему «Шлях» (ФОТО)

Раніше до речі «Шлях» був досить поширеним для виїзду за кордон.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також