Частину України накрила пилова буря: в Укргідрометцентрі сказали, де буде найгірша ситуація
Користувачі соцмереж повідомляють, що внаслідок піщаної бурі з'явився неприємний запах і важкість повітря
Деякі міста України накрила пилова буря. На пилову хмару, яка висить у повітрі від ночі, скаржаться жителі Полтави, Дніпра та Харкова.
У місцевих пабліках з'являються відео, на яких видно, що горизонт застилає пил, а видимість у містах значно знизилася. Значна кількість пилу з Каспію наближається до Луганщини. Наразі супутник фіксує потужну пилову бурю на захід від Каспійського моря через збільшення швидкості поривів вітру. Але крім неї, в Україну несеться дим від масштабних лісових пожеж в рф.
"Буря вже наближається до Луганщини і також сприятиме поширенню значної кількості пилу, що осідатиме в Україні. У східних, північних, Полтавській та Дніпропетровській областях очікується найбільша концентрація пилових частинок", – інформує Укргідрометцентр.
Як зазначається, пил, що потрапив в Україну вчора вранці, 30 вересня, поширюється на територію Київщини, Житомирщини та півночі Вінниччини зі сходу. Водночас у повітрі є відчутний запах диму, що прийшов з півночі.
В Укргідрометцентрі пояснили, чому комбінуються ситуації з забруднення пилом та димом. Так, біля землі ми маємо північний потік, тому задимлення поширюється на нашу території з північного-сходу, де є джерела диму. В той час як на висоті переважає потік з південного сходу, якраз з місця поширення пилу.
"Тому обидва чинники забруднення стрімко поширюються на Київщину, де й будуть осідати та залишаться ще на кілька днів", – зазначають у гідрометцентрі.
Своє чергою, у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України повідомляють, що погіршення якості повітря також спричинене масштабними лісовими пожежами, які наразі вирують в рф. Суміш продуктів горіння перенесено південно-східним вітром на територію України.
Наголошується, що така ситуація з атмосферним повітрям утримається попередньо до п'ятниці, коли напрям вітру в Україні зміниться на південний та західний. Пил потраплятиме до нас хвилями, тобто покращення чергуватимуться з погіршеннями видимості та якості повітря.
Щодо пилової бурі, у Міндовкілля звертають увагу, що вона викликає кілька проблем. Перш за все, візуально помітна імла або туман, що утворюється від пилових частинок, погіршує видимість на дорогах і може впливати на безпеку руху. Крім того, пилові частинки мають негативний вплив на здоров’я населення. Дрібнодисперсний пил (PM2.5 і PM10) легко проникає в дихальні шляхи людини і може викликати подразнення, особливо у людей із хронічними захворюваннями легенів, астмою або алергією.
Під час пилової бурі слід уникати перебування на відкритому повітрі, особливо це стосується людей з проблемами дихання. Рекомендується тримати вікна зачиненими та використовувати очищувачі повітря в приміщеннях. Також необхідно носити захисні маски або респіратори, якщо необхідно виходити на вулицю. Водіям варто бути особливо обережними через знижену видимість на дорогах.
varta1.com.ua: Новини
На Буковині суд оштрафував на 850 грн працівника ТЦК, який побив чоловіка під час вручення повістки
У суді працівник ТЦК визнав свою вину і розкаявся
Умєров звільнив своїх заступників і пояснив, чому проводяться кадрові зміни
Він додав, що про нові призначення, включно із заступниками міністра, повідомить окремо
В Україні набули чинності обмеження на карткові перекази
Кого не торкнеться ліміт
Коментарі