Чат-бот з ШІ: «ChatGPT» та все, що потрібно знати про нього
Що вміє новий сервіс
Новий чат-бот «ChatGPT» зі штучним інтелектом (ШІ), який взаємодіє з користувачами викликав ажіотаж у світі технологій. Як вважають експерти, нас чекає технологічна революція, яка змінить інтернет та світ загалом. Про це йдеться у матеріалі ТСН
За кілька місяців після створення боту, аудиторія чат-бота виросла до 100 млн користувачів. Це небачена досі швидкість зростання, якою свого не могли похизуватись навіть TikTok та Instagram.
При створенні чату розробники перш за все, намагалися зробити його простим у використанні, коректним та «людяним». Для того, щоб його «навчити» використовувалась величезна кількість текстів з інтернету та система Reinforcement Learning from Human Feedback. RLHF – це системи навчання з підкріпленням на основі зворотного зв'язку з людиною, коли спеціальні тренери для ШІ перевіряли відповіді моделі та спілкувалися з нею.
«ChatGPT» створений для генерування людиноподібних відповідей на широкий спектр даних, що вводяться за допомогою алгоритмів.
Сервіс здатний розуміти людську мову, вибудовувати зі співрозмовником діалог, відповідати на складні питання, сперечатися та відхиляти недоречні питання.
Що вміє новий «ChatGPT»
Розробники чату зазначають, що він подібний на людину, тільки має всі знання світу. Чат-бот має можливість відповідати на питання щодо широкого кола питань, вирішити завдання кодування. Можна попросити ШІ написати есеї, вірші або сценарії, Він може перекласти або узагальнити текст.
«ChatGPT» запам'ятовує деталі розмови та вибудовує відповіді на основі того, що користувач уже встиг написати раніше. Він пам'ятає та розкаже з чого розпочався діалог.
Чат-бот від OpenAI може давати рекомендації з медичних питань, запропонувати плани лікування, скласти режими дієтичного харчування. Але не варто застосовувати ці поради практично без консультації лікаря.
«ChatGPT» може бути практично всім, що забажає користувач — може бути шеф-кухарем і надати рецепти, скласти бізнес-плани для маркетологів, створити прес-релізи, або дати пораду, як психотерапевт.
Ось, наприклад, яким рецептом борщу поділився ChatGPT, в якому пропонується, зокрема, для приготування борщу використати два стакани макаронів, перець чилі, «лукову голову».
«ChatGPT» знаходиться на стадії тестування, тому його розробники попереджають, що бот працює з обмеженнями та помилками, може генерувати правдоподібні, але не відповідні дійсності відповіді.
ChatGPT можуть видати відповідь, яка виявиться неточною, повністю неправильною або взагалі безглуздою. Тому важливо про це пам'ятати та перевіряти написане. Про помилку можна повідомити бот, і він спробує знайти вже правильне рішення.
Нейромережі уникають питань про конкретних людей та актуальні події, не можуть відповісти на філософські питання про сенс життя та і видають при таких запитах повідомлення про помилку.
ChatGPT захоплює та лякає користувачів Інтернету водночас, прогнозується, що в майбутньому нейромережі зможуть виконувати за людину більшу частину інтелектуальної роботи.
Користувачі тестують і діляться інформацією з питаннями до нового сервісу.
Нагадаємо, 30 листопада 2022 року каліфорнійська лабораторія штучного інтелекту OpenAI, в числі засновників та інвесторів якої був Ілон Маск, запустила чатбот ChatGPT, заснований на нейромережевій мовній моделі GPT-3.5. Це штучний інтелект (ШІ) здатний генерувати нову інформацію.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі