Через блокаду турецькі овочі-фрукти витісняють європейські

Українські імпортери активізували постачання з Туреччини через блокаду польського кордону,- розповідає оптовий ринок сільськогосподарської продукції «Шувар», який нині в топ 3 імпортерів турецьких овочів та фруктів.

- У зв'язку із блокуванням пропускних пунктів та затримкою поставок із Європи, оператори ринку в активному пошуку  альтернативних шляхів поставок, - каже Тетяна Попович, керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» м.Львів.- Ключову увагу звернули на імпорт із Туреччини через Болгарію, Румунію та Молдову. Для європейських виробників це особливо критично у передсвятковий час, коли попит на товари значно зростає, а  виробники не доотримують кошти. В той же час, турецькі товари, зокрема цитрусові, помідори, огірки, кабачки та баклажани, вже займають на нашому ринку частку майже у 40%. Якщо говорити про цитрусові окремо, то їх частка складає майже 60%. Турецькі товари зараз потужно увійшли на український ринок. В порівнянні із аналогічним періодом минулого року частка турецьких овочів та фруктів на українському ринку зросла вже на 15-18%. Вони мають додаткову перевагу за рахунок своєї цінової доступності, смакових властивостей та якості.  

Попри ситуацію на кордоні, ринкові оператори продовжують імпортувати італійські, іспанські та інші європейські товари, хоча і з деякою затримкою та за вищими цінами через зростання витрат на логістику. Також вплив на ситуацію мають зміщені календарні свята. Загалом ця ситуація свідчить про те, що оператори ринку швидко адаптуються до змін умов, оперативно шукають альтернативні рішення та запобігають можливому дефіциту на ринку.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також