Через обстіли на ЗАЕС є реальні ризики витоку радіації

Окупанти пошкодили азотно-кисневу станцію

ФОТО: ілюстративне

Російські окупанти в результаті обстрілів 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на Запорізькій АЕС — є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

МАГАТЕ засудило насильницькі дії на Запорізькій атомній електростанції або поблизу неї. 

Про це повідомили в “Енергоатомі”.

“Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека. 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки“, — йдеться у повідомленні.
Водночас, видання «The Insider» зазначає, що окупанти могли замінувати ЗАЕС, або територію навколо атомної електростанції. Про підозрілу діяльність російських солдатів повідомами джерела видання на ЗАЕС, — пише “Українська правда”.

За даними співрозмовника видання, колона військових вантажівок прибула на територію АЕС 2 серпня.

Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) засудило насильницькі дії на Запорізькій атомній електростанції або поблизу неї.   «Вчорашній обстріл ЗАЕС свідчить про реальний ризик ядерної катастрофи», — заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Він висловив надзвичайну стурбованість обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції: «Він підкреслює дуже реальний ризик ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров’ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами».

Нагадаємо, на Запоріжжі партизани підірвали захоплений росіянами відділ поліції.

Читайте також