Через спалах інфекції закрили дитячий табір на Прикарпатті

64695
64695

У селі Татарів, що на Франківщині, у дитячому таборі постраждали діти внаслідок поширення ротавірусної інфекції. Відомо, що у таборі загалом перебували 120 дітей, втім, задля безпеки батьки забрали усіх по домівках. Табір закрили на дезінфекцію.

Як повідомляє «Фіртка», через сильну діарею, блювоту та високу температуру 11 підлітків, віком від 13 до 15 років та одного дорослого, що був працівником табору, госпіталізували.

Відомо, що діти підхопили недугу майже одразу – на третій-четвертий день перебування у таборі. За допомогою відповідних аналізів спеціалісти виявили ротавірусну інфекцію.

Керівники табору заявили, що хворим оплатили лікування та повернули гроші за відпочинок, що не відбувся. У таборі загалом перебували 120 дітей, втім, задля безпеки батьки забрали усіх по домівках.

Як повідомляють «Версії», 16 липня з’явилось повідомлення про те, що у відпочинковому комплексі “Делюкс”, що у Татарові, з діагнозом харчова токсикоінфекція до лікарні госпіталізували п’ять дітей. Пізніше стало відомо, що згідно з висновками медиків, занедужання дітей – це не отруєння. Проте, кількість хворих зросла до восьми.

“Є діти з Києва, Ковеля, Тернополя, різні є. Ми не ставимо діагноз “харчова токсикоінфекція”, оскільки це означає, що всі разом з’їли та отруїлися. Їм стало погано в різні дні. Як інфекціоніст зі стажем, можу запідозрити умовну патогенну інфекцію. В таборі працюює санстанція. Ми брали проби на ротавірус, він був негативний”, — розповіла завідувачка інфекційного відділення Яремчанської лікарні Надія Алексашенко.

Усі вони відпочивали у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку в селі Татарів Надвірнянського району.

Засновниця табору Альбіна Харченко повідомила, що керівництво закладу самостійно звернулося у Держпродспоживслужбу, щоб вони провели перевірку у таборі. За її словами захворіли дітки, які проживали в одному корпусі.

В мережі з’явилось повідомлення від мешканки Одеси Тетяни Чубіної про те, що керівництво табору просить батьків достроково забрати додому дітей. Мовляв, вони не можуть продовжувати відпочинок в таборі, бо там запланували дезінфекцію.

Надаємо текст повідомлення, перекладений українською мовою.
«НС з дітьми в Карпатах! Прошу допомоги ЗМІ. В таборі Делюкс в Татарові сталася НС, коли керівництво табору приховало від батьків поширення інфекції а таборі. З третього дня перебування в таборі в дітей піднялась температура, почалась діарея. Керівництво табору намагається «по-тихому зам’яти» НС і швидко «роздати» дітей батькам після тижня перебування в таборі, хоч зміна оплачена за два тижні, мотивуючи тим, що «здоров’я дітей понад усе». Всі проблеми після повернення додому і лікування хворих дітей керівництво табору переклало на батьків. Можливо, в таборі відбулось поширення Дельта вірусу, який поширюється зараз всією країною. Допоможіть притягнути до відповідальності винуватих, допомогти дітям і добитися справедливості! В таборі були наші одеські діти», – написала одеситка.

«За неофіційною інформацією, подібні випадки можуть бути пов’язані не стільки з антисанітарією чи неякісною продукцією в закладах, а з новим шмамом коронавірусної інфекції “Дельта”, що прогресує на Івано-Франківщині. Даний штам COVID-19 вражає тонкий і товстий кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту. “Дельта” небезпечний не лише для людей з хронічними захворюваннями і людей старшого віку, а й для молоді», - зазначають «Версії».