«Червону зону» для Львівщини відтермінували

З 11 лютого Закарпатська, Хмельницька та Луганська області переходять у «червону зону»

Ілюстрація: ВВС

Обласна комісія з питань ТЕБ і НС вирішила відтермінувати впровадження червоної зони на Львівщині, оскільки навантаження у стаціонарах медичних закладів під контролем. Кількість госпіталізацій не зростає стрімко. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

Як зазначається, 9 лютого, під час засідання комісії з питань охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради депутати заслухали інформацію директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ореста Чемериса.

Він повідомив, що на Львівщині одночасно циркулюють два штами коронавірусу: «дельта» та «омікрон». Обласна комісія з питань ТЕБ і НС вирішила відтермінувати впровадження червоної зони на Львівщині, оскільки навантаження у стаціонарах медичних закладів під контролем. Кількість госпіталізацій не зростає стрімко.

«Кількість дітей у стаціонарах потрохи зменшується, в середньому 140–150. Але загалом рівень госпіталізації ще високий. — зазначив Орест Чемерис. — Діти перебувають у лікарнях від 1 до 5 днів. Це пов’язано в основному зі стійкими високими температурами у хворих».

«Заразність «омікрону» прирівнюють до вітрянки. Настільки швидко поширюється цей штам коронавірусу», — повідомила керівниця Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко. — Люди хворіють двічі, а то й тричі, але перебіг захворювання різний".

Як повідомляє МОЗ, з 11 лютого, у трьох областях почне діяти червоний рівень епіднебезпеки. Йдеться про Закарпатську, Хмельницьку та Луганську області. Відповідне рішення ухвалили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 8 лютого. 

У вказаних регіонах перевищений ряд показників, які дозволяють посилити протиепідемічні правила. 

Раніше на червоний рівень перевели Рівненську та Івано-Франківську області. 

Нагадаємо, що червоний рівень передбачає ряд обмежень: 

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Важливо, що вказані обмеження не діятимуть, якщо 100 % співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) повністю імунізовані та мають «зелений» COVID-сертифікат або чинний негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР або тест на антиген), або сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби. 

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. 

Водночас, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні. 

Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, що відповідають вказаному рівню.

Також нагадуємо, що для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті потрібно використовувати один із вказаних вище COVID-документів. Водночас, дозволяється використання «жовтого» COVID-сертифіката або довідки про отримання однієї дози вакцини.

Читайте також