Чеська Республіка змінила правила розміщення українських переселенців
Чехія прийняла вже понад 270 тисяч українських біженців
Уряд Чеської Республіки презентував зміни до «Lex Ukraine» — закону про проживання у Чехії біженців з України.
Пакет змін презентував на прес-конференції віце-прем’єр та міністр внутрішніх справ Віт Ракушан, пише «Європейська правда», з посиланням на «Dennik».
Зокрема, поправки забороняють надавати тимчасовий захист громадянам Європейського Союзу. Ця норма стосується українських ромів, значна частина яких мають угорське громадянство, які прибули у Чехію через вищі соціальні виплати.
Також запропоновані зміни збільшують термін розгляду заяви про тимчасовий захист до 60 днів, але одночасно скорочують час для повідомлення біженцем про зміну місця проживання з 15 до 3 днів.
Поправка також передбачає скорочення терміну надання безкоштовного медичного страхування біженцям у віці від 18 до 65 років до 180 днів. Також держава не буде виплачувати гуманітарну допомогу у випадках, якщо біженці мають житло, де їм безкоштовно надають харчування та інші зручності.
Чехія прийняла понад 270 тис українських біженців. Через наплив українців у країні запровадили надзвичайний стан.
Чеська опозиція критикує уряд за «розбазарювання» грошей на українських біженців, а деякі політики вдаються до ксенофобних висловлювань.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- На Львівщині судитимуть заступника директора районної лікарні, який брав хабар за продовження інвалідності
- У керівниці львівського аеропорту знайшли зв'язки з рф та суперечності у деклараціях
- Папа Римський заявив, що план візиту до України готовий, але його складно реалізувати
- Уряд готує нові контракти для воїнів ЗСУ
- Святковий ажіотаж: У ДПСУ повідомили, де найменші черги на кордоні з Польщею
Найчитаніше
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який понад півтора року вважався безвісти зниклим
- На Львівщині судитимуть заступника директора районної лікарні, який брав хабар за продовження інвалідності
- На трасі «Київ-Чоп» у припаркований «Mercedes», де було подружжя львів’ян з дитиною, в’їхав закарпатець на «Volvo»
- У керівниці львівського аеропорту знайшли зв'язки з рф та суперечності у деклараціях
- Трьох львів’ян полеглих на війні проведуть в останню земну дорогу 18 грудня у Львові
Коментарі