Чи готові ви захистити своє місто, коли в країні війна? Як готують львівських добровольців
На запитання, чи достатньо Україна готувалась до війни, відповісти однозначно складно. Свою оцінку ще належить дати фахівцям військової справи. Проте однозначно можна сказати, що цивільне населення не було готове до воєнних дій і в своїй більшості не мало відповідних навиків.
Втім, у перші тижні війни не було часу шукати винних, а потрібно було діяти оперативно і рішуче. Так виникла ініціатива Центр підготовки добровольців ГО «Народної Самооборони Львівщини». Американські інструктори, колишні військові, які зголосились навчати українців, спочатку зосередили свою увагу на базових речах – поводженні із зброєю, застосуванні радіозв’язку, пересуванні малого підрозділу в умовах міської місцевості, домедичній допомозі та інше.
Від початку березня і дотепер випускниками Центру підготовки добровольців стали вже понад 400 осіб. Вони отримали навички володіння зброєю, тактичної медицини та функціонування малих підрозділів (розвідувальні, наглядові та охоронні операції; оборонні дії та облаштування бойових позицій, реагування на вогневий контакт (атака, відхід з місця зіткнення).
Навчання для них безкоштовне. Щоб це було можливим, багато витрат на себе взяли львівські бізнесмени. За словами, Олексія Довбуша, керівника Центру, навчання систематизовані так, що їх можуть освоїти практично всі, не зважаючи на вік, фізичну підготовку чи стать.
* * *
До нас звернулись колишні американські військові, які мали досвід участі у воєнних діях і захотіли поділитись ним. Вони запропонували свою допомогу на волонтерських засадах і ми радо взялись реалізувати цю ідею. Допомагали їм з трансфером з Польщі та поживанням. Формат навчання змінювався залежно від зміни ситуації на фронті. У перший місяць війни інструктори готували нас для такої, я б сказав партизанської боротьби в міських умовах. А згодом трішки змінили напрям на надання більш широкого спектру знань та навичок. Ми вчились воювати у межах малого підрозділу, планувати операції, а потім аналізувати кожен її етап. Що вдалось, що – ні і чому? Аналізу та плануванню приділяли велику увагу.
Серед наших добровольців є абсолютно різні люди. Це - бізнесмени, лікарі, інженери, студенти. Всі вони вмотивовані бути максимально ефективними для захисту своєї країни. В процесі навчання виробили оптимальний формат тривалості курсу – три тижні.
Що мотивує іноземців залишати своє розмірене життя і їхати в Україну? Чи надовго вони тут залишаються?
Для них важливо долучитись до боротьби за демократичні цінності, свободу українців. Як би це не пафосно звучало, вони вважають, що борються зі злом на боці добра. Деякі з них після навчання повернулись додому, а деякі пішли воювати. Це самодостатні люди, високого рівня культури. Інструктори, які були у нас, працюють у різних галузях. Один - письменник, інший - кіноактор, фотограф, ще в іншого є науковий ступінь з фізики, він видав книгу про війну в Афганістані. Ми, безперечно, маємо бути надзвичайно вдячні як окремим особам так і загалом американському народу за ту велику допомогу, яку вони нам надають під час війни.
Що цікаво, інструктори вміють добре навчати, у них сучасна методологія викладення матеріалу, постановки задач. Зокрема, у нас була можливість попрацювати з колишнім військовим, який має великий досвід і викладає в американському виші для сил спецоперацій, ми мали можливість отримати практичні знання, як планувати операцію, які фактори при цьому потрібно врахувати, принципи формування задачі, аналіз операції.
Але, напевне, заняття вимагають багато вільного часу. Чи можливо їх поєднувати з іншими справами?
Для того, щоб добровольці могли займатись ще якимись своїми життєвими справами, навчання проводяться в першій половині дня впродовж трьох тижнів. Часто до нас приїздять люди з інших міст і щоб навчатись вони винаймають собі житло, беруть відпустки.
Для тих, хто не має змоги присвятити багато часу на навчання, ми запустили тренування у форматі вихідного дня. На Сихові на базі «Спортивного клубу «Бастіон» по суботах проводить навчання українські інструктори, які мають досвід участі в бойових діях. Тож запрошую долучатись всіх охочих.
Чи можете сказати, що за ці дев’ять місяців вам вдалось створити серцевину колективу, який за потреби може дати відсіч ворогу?
Я б сказав, що є частина людей, які здобули знання і за потреби зможуть скоординуватись і виконувати поставлені задачі. Частина людей, які проходили в нас навчання вже зараз захищають країну і я отримую позитивні відгуки щодо ефективності навчання в Центрі підготовки та отриманих знань. Є, на жаль, приклади, коли люди, які вже проходять службу, не мали можливості отримати відповідних знань. Як, зазначено на сайті Центру підготовки: «проходження навчання в Центрі підготовки не може розглядатись, як отримання достатньої підготовки до військової служби, і його слід розглядати, як основу для подальшого особистого розвитку в цьому напрямку». Моє внутрішнє спонукання, що наша ініціатива має тривати далі, а люди, які пройшли навчання у нас чи в інших подібних центрах, будуть продовжувати розвиватись в цьому напрямку, здобувати нові знання, подбають про те щоб бути забезпеченими необхідним спорядженням та екіпіруванням. Було б корисно, якби навчанням цивільного населення займались і в інших громадах, щоб цим також переймалась держава та органи місцевого самоврядування. На мою думку, велику увагу слід приділяти шкільному предмету «Захист України», зокрема належному забезпеченню матеріально-технічною базою, необхідною для навчального процесу. Бо військово-патріотичне виховання треба починати з шкільної парти.
Цю думку підтримує і співзасновник ГО «Народної Самооборони Львівщини», депутат Львівської міської ради Орест Печенко.
«Я переконаний, що цивільне населення України, як і в багатьох країнах, повинно регулярно проходити військову підготовку. Це моє тверде переконання. І робити це слід на законодавчому рівні: передбачати підготовку в школах, вишах, а потім систематичну перепідготовку всього цивільного населення. Американці вважають, і ми їх в цьому підтримуємо, що українці мають бути завжди готові до війни. Відтак вони приїхали на волонтерських засадах, щоб передати нам свій досвід і знання. Ми їм за це щиро вдячні. Тож ми не зупиняємось, а рухаємось далі до нашої спільної мети – Перемоги над ворогом!».
Додамо, що у кожному місті України існують різні центри підготовки цивільного населення. І якщо ви відчуваєте, що вам бракує знань і навичок для захисту вашого міста чи села, знайдіть час для отримання таких необхідних знань.
До прикладу, 5 грудня стартує навчання нової групи Центру добровольців «Народної Самооборони Львівщини».
Заняття проводяться з понеділка по п’ятницю (з 09:00 до 14:00) в м. Львові та за межами міста. Бажаєте приєднатись?
Долучайтесь за посиланням: телеграм
varta1.com.ua: Новини
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
12-річна дівчинка постраждала під час пожежі на Львівщині
Дитину з опіками госпіталізували до лікарні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі