Чи є механізм оскарження штрафу за порушення ПДР: пояснення юриста

Іноді штраф можуть виписати, коли для цього немає підстав

ФОТО: ілюстративне

У якому випадку можна оскаржити штраф за порушення ПДР і що для цього потрібно зробити, в коментарі РБК-Україна пояснює юрист практики цивільного та господарського права ЮК «Приходько та партнери» Дмитро Зал.

«Штрафи за порушення правил дорожнього руху необхідні, щоб забезпечити порядок на дорогах та відповідальності водіїв за їхні дії. Однак іноді ці штрафи можуть бути безпідставними. Зокрема, коли вони виписуються без достатнього правового обґрунтування або на підставі помилкової інтерпретації ситуації», – каже Дмитро Зал.

Після отримання штрафу є 10 днів на його оскарження.

Оскаржити штраф можна як в адміністративному, так і в судовому порядку.

У разі адміністративного оскарження скарга подається до управління патрульної поліції, в якому вам виписали штраф. Якщо ж вирішили оскаржувати постанову в судовому порядку, то готується позовна заява до суду.

Позов до суду або ж оскарження до поліції надсилається або в паперовому, або в електронному форматі з накладанням КЕП. В такому ж форматі може прийти і рішення.

Зверніть увагу.

На час розгляду скарги штраф «заморожується», і в цей час порушник може його не платити.

Читайте також, якщо затопили сусіди: поради юриста та першочерговий алгоритм дій

«Хоча на судовому засіданні не обов’язкова присутність позивача, адже справа вважається не складною, неправильно оформлена позовна заява не буде розглядатися судом та буде повернута позивачу», – зауважує фахівець.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також